SEO

Ahrefs Alternatifleri : En İyi 3 Ahrefs Alternatifi

Ahrefs Alternatifi Analiz Araclari

Sitenize çalışma yapmak istediğinizde, rakip analizi mutlaka şarttır. Rakiplerinizi gerek site içi, gerek ise site dışı faktörler neticesinde analiz etmeniz gerekir. Site içi faktörleri kendiniz analiz edebilirsiniz ancak işin içine site dışı faktörü girince muhakkak rakiplerinizin backlinklerini analiz etmeniz gerekmektedir. Rakiplerinizin aldığı linkleri analiz etmek için en popüler araç Ahrefs‘tir. Ancak Ahrefs ücretli olduğundan ve fiyatları biraz uçuk olduğundan bu makalemde sizlere Ahrefs alternatiflerini sunmak istedim, keyifli okumalar.

Alttaki resimde de gördüğünüz gibi Ahrefs fiyatlandırması aylık 99 $‘dan başlamakta. O nedenle bütçeniz yoksa Ahrefs alternatiflerine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Ahrefs Alternatifleri - Ahrefs Planlari

Ahrefs Alternatifleri – Ahrefs Planlari

Ahrefs Alternatifleri

1) Open Link Profiler

Ahrefs Alternatifleri - Open Link Profiler

Ahrefs Alternatifleri – Open Link Profiler

Güzel bir alternatifdir. Ana sayfadan sitenizi sorguladığınızda backlink aldığınız sitelerin listesi ortaya çıkar, sayfa başına 20 olmak üzere.  Open Link Profiler bunların nofollow dofollow olarak ayrılışını size sunar, isteğinize göre filtreleyebilirsiniz. Dilerseniz analiz ekranında sol kısımdan ilgili yerlere ulaşabilirsiniz, en çok tavsiye ettiğim Ahrefs alternatiflerinden biridir.  Ayrıca sayfa ve anchor text ayrıştırmalı analiz de yapabilirsiniz.


2) Site Explorer

Ahrefs Alternatifleri - Site Explorer

Ahrefs Alternatifleri – Site Explorer

Güzel alternatiflerdendir. Yine ana sayfadan sitenizi sorgulayabilirsiniz, genel sekmeyi herkes görüntüleyebiliyor ancak alt sekmelere giriş yapmak için üye olmanız gerekiyor, hızlıca üye olabilirsiniz. Site Explorer sitenizi rank bakımından da analiz etmektedir. Ücretli versiyonları da bulunmaktadır, tavsiye ederim.

3) Rank Signals

Ahrefs Alternatifleri - Rank Signals

Ahrefs Alternatifleri – Rank Signals

Ahrefs alternatifleri listemizin sonuna geliyoruz. Gayet modern bir tasarıma sahip olan Rank Signals, ana sayfadan sitenizi sorgulattığınızda size güzel bir analiz sunar. Ücretli versiyonları da bulunan Rank Signals,  backlink aldığınız siteleri size ilk sayfada sunar ancak bunların tamamını  görüntüleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Yine diğer analiz araçları gibi aldığınız linklerin nofollow mu dofollow mu olduğunu göstermekte ve kaldırılmış, 404 hatası veren linkleri de belirtmektedir.

İlginizi Çekebilir :  Tıklama Oranı (TO) Nasıl Arttırılır ?

En iyi 3 Ahrefs alternatifi konumun sonuna gelirken, sizlerden ricam bildiğiniz araçları yorum kısmına bırakmanız. Ayrıca makale hakkında sorularınız varsa bana yorum kısmından sorabilirsiniz, tüm yorumları cevaplamaya çalışıyorum, makaleyi sosyal medyada da paylaşarak bana en büyük desteği sağlarsınız. Hepinize iyi günler.

 

 

[Toplam Oy Sayısı: 1 Ortalama Puan: 5]