SEO

Backlink ve Tanıtım Yazısı Satabileceğiniz Platformlar

Backlink Satışı Yapabileceğiniz Platformlar

Sitelerimizden kazanç sağlamanın en bilinen ve doğal yöntemi yayıncı olma yani Google Adsense, Admatic gibi firmalar aracılığıyla sağlanan reklamlar olsa da bir diğer kazanç sağlayabileceğiniz yöntem sitelerinizden tanıtım yazısı ve backlink satışı yaparak para kazanmaktır. Bunun satışını yapabileceğiniz platformları sizlere bu makalede sunmaya çalışacağım.

Hangi Sitelerimden Tanıtım Yazısı veya Backlink Satabilirim ?

  • Ziyaretçi sayısı yüksek olan sitelerden herkes işini, hizmetini veya sitesini duyurmak için tanıtım yazısı almak ister. Bu nedenle ziyaretçisi yüksek sitelerinizden tanıtım yazısı satabilirsiniz.
  • Bazıları Alexa değerini göz önüne almaktadır. Alexa değeriniz düşükse ki bu alım yapacak kişiye göre görecelik gösterebilmekle beraber Global 1M altında veya o civarlarda ise sitenizden link veya tanıtım satabilirsiniz. Alexa değerinizi düşürmek istiyorsanız ilgili makaleme göz atabilirsiniz.
  • Birçok kişi de bazı diğer analiz araçlarının değerlerini göz önüne almaktadır. Ahrefs, MOZ, Majestic gibi analiz araçlarının değerlerinden bahsediyorum. Ahrefs (DR/UR), MOZ (DA/PA), Majestic (TF,CT) ‘dir. DA/PA veya DR/UR yüksek sitelerden link almak iyidir. Ben de bu yüzden sizler için bu değerleri yüksek backlink kaynakları paylaşıyorum, ona da göz atabilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Satabileceğiniz Platformlar

Bu platformlar benim de aktif olarak kullandığım güvenebileceğiniz platformlardır.

1) Backlink.com.tr

Backlink.com.tr

Pazaryeri mantığı ile çalışan bir sistem olan backlink.com.tr, link veya tanıtım ihtiyacı olanlar ile link/tanıtım satışı yapanları bir araya getirerek aradığınız hizmete daha kolay ulaşmanızı sağlıyor. Sadece tanıtım yazısı veya backlink değil, sosyal linkler konusunda da destek alabileceğiniz bu siteye dilerseniz üye olup satış yapmaya başlayabilir, dilerseniz sitelerinizin ihtiyacı için ilanlara göz atabilirsiniz.


Tanıtım yazısı veya backlink ilanlarına göz atarken kategori filtrelendirmesi yaparak aradığınızı daha kolay bulabilirsiniz. Örnek vermem gerekirse, https://www.backlink.com.tr/k/haber-siteleri sayfasında sadece haber siteleri listelenmiş, haber sitelerinden tanıtım yazısı ihtiyacı olan biri diğer ilanlara takılmadan bu kategoriden daha rahat aradığına ulaşabiliyor. Backlink satışı için alıcıyla satıcıyı buluşturma misyonuyla yola çıkan backlink.com.tr gözlemlediğim kadarıyla son zamanlarda SEO, Sosyal Medya gibi hizmetler de artıyor.

İlginizi Çekebilir :  Sık Karşılaşabileceğiniz 4 SEO Hurafesi

2) Hızlı Bul

Hizlibul.com da Backlink.com.tr gibi pazaryeri mantığı ile çalışan bir site. Yine filtrelendirme yaparak aradığınıza daha rahat ulaşabiliyorsunuz, kitlesi vs. yüksek bir site, alıcıya ulaşmak için tercih edebilirsiniz diyebilirim. Yine sitede Makale, Grafik Tasarım, İnternet Reklamcılığı,Sosyal Medya gibi kategoriler de bulunuyor, bu kategorilerde de hizmet veriyorsanız üye olun derim.

3) Wm Aracı

En aktif webmaster forumlarından biri olan Wm Aracı‘nın tanıtım yazısı yahut backlink satışı bölümünden link ve tanıtımlarınızı satabilirsiniz. Bildiğiniz gibi kitlesi yüksek ve bilinen bir forum. Ayrıca alım kategorilerine giderek ihtiyaç sahiplerinin açtığı ilanları da görebilir ve alıcınıza daha rahat ulaşabilirsiniz.

4) R10

Son zamanlarda davetiyeli üyelik alımlarını kısa süre için kaldırmasıyla gündeme gelen R10‘da da backlink ve tanıtım yazısı satışı yapabilirsiniz, ayrıca R10’da tanıtım yazısı paketleri için de bir alt kategori bulunmakta, paket şeklinde kampanyalı bir satışınız varsa tercih edebilirsiniz.

Sizin de kullandığınız, tavsiye ettiğiniz bir platform varsa yorum kısmından bizlerle paylaşabilir ve makaleyi okuyanlara da faydalı olabilirsiniz. Bir sonraki makalelerde görüşmek üzere, iyi günler.

[Toplam Oy Sayısı: 4 Ortalama Puan: 5]