Okumakta Olduklarimdan Osmancik
Blog ve Kişisel

Okumakta Olduklarımdan : Osmancık

  Hatırlarsanız bundan 2 önceki makalede artık haftada 1 2 kişisel makale atacağımı belirtmiştim. Bundan sonra blogu sadece teknik bilgilerle doldurmayacağım, ara ara ilginizi çekecek kişisel makaleler de paylaşacağım. Yeni bir seri başlayabilir bu makale ile. Bu seride makaleyi yazarken okumakta olduğum ancak henüz bitirmediğim kitapları biraz anlatmaya çalışacağım. Bitirmeden nasıl anlatacaksın demeyin, konusunu, ne anlattığını ele alacağım genel olarak.

Tarık Buğra – Osmancık

  Tarık Buğra’nın Osmancık adlı kitabı, kitabın adından da anlayabileceğiniz üzre 3 kıtaya da hakim olmuş cihan İmparatorluğu Osman Gazi’nin hayatını anlatıyor. Kitabın arka kapağında ise ‘.. Tarık Buğra’nın yorumuyla…‘ ifadesi mevcut. Gerçekten Tarık Buğra’nın farklı bir anlatım tarzı var ve kitabı okurken bunu hissediyorsunuz, anlıyorsunuz diyebilirim. Olduğu gibi dümdüz anlatmamış, biraz olaya kendi yorumunu katmış.

  Henüz 30-40 civarlarında olduğum kitap gerçekten fena durmuyor, sonuçta Osman Gazi’nin hayatı ve Osmanlı’yı anlatıyor. Tarihe, özellikle de Osmanlı’ya ilgisi olanların okuması gerektiği bir kitap diye düşünüyorum, ayrı zamanda ‘Osmancık‘ kitabını bitirince kitap hakkındaki değerlendirmemi de paylaşmayı düşünüyorum, şimdilik bu kadarı yeterli sanırım, hepinize iyi günler.

[Toplam Oy Sayısı: 1 Ortalama Puan: 5]
İlginizi Çekebilir :  Oynadığım Online Oyunlar