Tanıtım

Bursa Arap Şükrü Sokağı

Bursa Arap Şükrü Sokağı

Canlı müzik, balık , sevenine alkol dendiğinde akla Arap Şükrü Bursa gelir. Yıllardır her gece müziği , neşesi eksik olmayan bu sokak Bursa’nın merkezine çok yakın olan Altıparmak semtinin içerisindedir.Balık dendiğinde Bursa’da akıllara gelen ilk isim Balıkçı Reşat’ın dükkanından başlayan bu sokak aşağıya doğru Deniz Tabağı Restoranlarını takip ederek süzülerek ilerler. Yılların verdiği tecrübeyle enstrümanlarını ağlatan müzisyen abilerimiz , sağdan soldan yükselen hafif isyan temalı arabesk şarkılarıyla farklı bir konsepte sahip sokaktır Arap Şükrü..


1991 yılında yeniden düzenlenerek araç trafiğine kapatılan sokak 2002 yılında sokak esnafının kurmuş olduğu Arap Şükrü Koruma ve Geliştirme Derneği ile Türk Tuborg firmasının ortak çalışması sonucu yenilenmiş haliyle, Haziran 2002 tarihinden itibaren hizmete girmiştir. Arap Şükrü Sokağının tarihi biraz da Bursa’nın tarihidir. Bunu, adının dönemden döneme değişmesinden anlıyoruz. Resmi adı Sakarya Caddesi’dir. Yahudilik diye de anılmaktadır. 20. yüzyılın ikinci yarısından başlayarak yeni bir oluşum sürecine giren sokak, yıldan yıla yayılıp genişleyerek günümüzdeki görünümüne bürünmüştür.

Bursaya yolu düşen herkesin kesinlikle ziyaret etmesi gereken yerlerden biridir. Özellikle Deniz Tabağında bir balık yemeden gitmeyin der , iyi günler dileriz

[Toplam Oy Sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]
İlginizi Çekebilir :  Kaliteli Bayrak Baskısı