SEO, Seo Araçları

Detaylı Anahtar Kelime Analiz Aracı – KwFinder

Anahtar Kelime Analiz Araci - KwFinder

  Anahtar kelimeler SEO çalışmalarının büyük bir payını oluştururlar. Anahtar kelimeler genel olarak sitenizin hedeflediği kelimelerdir ve bu kelimelerde yükselmek için çalışmalar yaparsınız, o kelimede yükselince kelimenin aranma hacmine bağlı olarak sitenize düzenli olarak ziyaretçi girişleri sağlanır ve sitenizin popülaritesi artar. Evet, doğru ve istikrarlı çalışmayla bunlar olur ama hepsinden önce yapılması gereken şey anahtar kelime analizi. Birçok SEO kaynadığında ve kitabında da bahsedildiği gibi anahtar kelime seçimi çok önemlidir. Anahtar kelimenizi seçmeden önce o kelimeyi detaylıca analiz etmelisiniz. Bende bu makalemde size bu işte faydalı olacak bir SEO aracını inceleyeceğim. ‘KwFinder’ adlı sitenin incelemesini keyifli okumanızı dilerim.

Detaylı Anahtar Kelime Analizi – KwFinder

  Öncelikle sitenin adresi kwfinder.com. Bilmeyenler için ilk olarak adresi verelim. Siteye girdiğinizde sizi sade, hoş bir arayüz karşılayacak ve gözünüze arama bölümü çarpacak. Sakın gaza gelip anlamsız kelimeler aratmayın, haklarınız değerli. KwFinder ücretsiz kullanıcılara 24 saatte sadece 3 hak sağlıyor. Sizlere test için ben SEO kelimesinin analizini çıkarttım. Ekranınızı ikiye bölüyor ve sol sütunda o kelimeye benzer kelimelerin ufak bir istatistiğini bize veriyor.

Anahtar Kelime Analiz Araci - KwFinder 1

Anahtar Kelime Analiz Araci – KwFinder

Gördüğünüz üzre yukarıdaki resimde SEO anahtar kelimesine benzer anahtar kelimeler listelenmiş. Ayrı zamanda ufak bir aranma grafiği, aranma hacmi, tıklama başına oran ve diğer ufak istatistikler de bize sunuluyor, en sağda gördüğünüz sayıyla derecelendirilmiş ve arkasına sarının renk tonları verilmiş butonlar, bize anahtar kelimenin zorluğunu belirtiyor. Bu kısımda en sevdiğim nokta, listeden çalışma yapacağımız başka bir kelime seçebilmemiz. Bildiğiniz gibi SEO’da çeşitlilik önemli, aynı kelimenin çeşitli benzerlerinde de çalışma yaparak verimi arttırabiliriz. O nedenle kelimenizin benzerlerini bu listeden incelemenizi tavsiye ederim. 

İlginizi Çekebilir :  Wordpress için Altın Değerinde SEO Eklentileri

Kelimenizde İlk Sayfa Olan Siteler ve Diğer İstatistikler

  Dediğim gibi ekranınızı iki sütuna bölüyor demiştim. 2. sütunda ise kelimenin zorluk oranı ve o kelimelerde üst sıralarda olan sitelerin ufak bir istatistiği bize sunuluyor.

Anahtar Kelime Analiz Araci - KwFinder 2

Anahtar Kelime Analiz Araci – KwFinder 2

  Gördüğünüz gibi kelimenin zorluk oranı büyük bir çember içindeki sayıyla bize belirtiliyor. Ayrı zamanda kelimenin yılın hangi aylarında ne kadar aratıldığını da bir sütun grafiği ile görebiliyorsunuz, buda kelimenizin hangi dönem meşhur olduğunu görmek için güzel bir kısım. Hemen altındaki listede ise kelimenizde ilk sayfada olan siteler belirtiliyor. Bu yabancı lokasyonlu bir analiz olduğu için Seo Hocası‘nı göremeyebilirsiniz. Anahtar kelime araması yapmadan önce hangi ülkenin ve hangi dilin arama sonuçlarında analiz yapılabileceğini seçebiliyorsunuz. Ayrıca ilk 10’da bulunan sitelerin domain değeri, sayfa değeri, link, facebook linkleri, Google+ linkleri ve MR-MT analizi gibi pek çok ufak detaya tek bir liste ile erişmeniz de işin diğer güzel bir noktası. Ayrı zamanda sitelerin derecesinin bulunduğu butonlar da gözümüze çarpıyor.

  Kısacası araç bu arkadaşlar, daha önceki makalelerimde ‘konuya çok inmiyorsun’ gibi yorumlar aldığımdan dolayı bu aracı size tüm detayıyla anlatmak istedim. Umarım başarılı olmuşumdur, ‘KwFinder‘ aracını test etmenizi tavsiye eder ve hepinize iyi günler dilerim.

[Toplam Oy Sayısı: 1 Ortalama Puan: 5]