Webmaster

DMOZ Bitti ! Alternatifleri Var mı ?


Birçok webmasterın haberi var olacak ki, Dünya’nın en büyük dizinlerinden biri olan DMOZ bu yılın 14 Mart’ında bizlere veda etti. Hemen aradan 14 martın benim doğum günüm olduğunu da hatırlatmadan geçmeyeyim. Dmoz gitti evet, güzel ve kaliteli bir dizindi belki ama birçok yerde editörlerin rüşvet aldığına dair söylentiler vardı, doğruluğu tartışılır. Lafı fazla uzatmadan makalemin konusuna gelmek istiyorum. ‘Dmoz Alternatifleri’ konulu bu makalemde sizlere Dmoz’un kendi sunduğu, alternatif denilecek bir siteyi tanıtacağım.

Dmoz’un Kendi Yayınladığı Forum

Dmoz Alternatifleri

Dmoz Alternatifleri

Yukarıdaki DMOZ’un site indexinden de anlayacağınız üzre DMOZ bizlere bir forum sunmuş. Lafı hiç gevelemek istemiyorum arkadaşlar. Bu foruma üye olup profil alanından tanıtım yazınızı ve sitenizi ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda konu açmak için Türkçe bir bölüm de mevcut bulunmakta, konu açmak isterseniz oradan açabilirsiniz. Foruma gitmek için tıklayın.


DMOZ’un gidişine pek üzülmeye gerek yok gibi, evet sağladığı fayda tartışılmazdı ancak etraftaki söylentileri, haksız yere DMOZ dizinine girenleri de göz önünde bulundurursak pek de kötü olmadı gibi. Ayrı zamanda bu forumu bir DMOZ alternatifi gibi düşünebiliriz, onun kadar fayda sağlar mı aşikar ancak yinede denemekte fayda var. Ancak ben size kesinlikle gelip bu forum DMOZ alternatifi bunu kullanın demiyorum, belki DMOZ’a alternatif olamayabilir ama dediğim gibi denemekte yarar var.

DMOZ Bitti ! Alternatifleri Var mı ?‘ başlıklı bu makalemde sizlere DMOZ’un site indexindeki forumdan faydalanabileceğimizden bahsettim, işinize yaradıysa makaleyi sosyal medyada paylaşmayı ve yorum yaparak destek olmayı unutmayın, hepinize iyi günler.

[Toplam Oy Sayısı: 5 Ortalama Puan: 3.4]
İlginizi Çekebilir :  CloudFlare Nedir ? - CloudFlare Kurulumu - CloudFlare Ayarları