Webmaster

En Ucuz .com Domain Alabileceğiniz Firmalar

En Ucuz com Domain Firmalari

Bir internet sitesini ana hatlarıyla ele alacak olursak, genel anlamda 2 ana başlıkta inceleyebiliriz. Hosting ve domain adı altında inceleyeceğimiz bu başlıklardan hosting, sitenin barındığı sunucudur. Sitedeki tüm dosya, resim ve materyaller hosting sunucunuzda barınmaktadır. Domain yani Türkçesiyle alan adı ise sitenin adıyla birlikte uzantısıdır. siteadi.com şeklinde örnek verebiliriz. Şuan piyasadaki çoğu domain kaydı dolar kuru üzerinden yapılmaktadır ve bu yazının yayım tarihi itibariyle ortalama piyasa fiyatı 25-35 civarıdır. Bende sizlere en ucuz .com domain alabileceğiniz güvenilir firmaları listelemek istedim, keyifli okumalar.

 #  Yazımdaki analizi en çok kullanılan ve en popüler olan uzantı .com olduğu ve çok tercih edildiği için onun üzerinden yaptım, yakın zamanda diğer uzantılar için de yazmayı düşünüyorum.

En Ucuz .com Domain Firmaları

1) GoDaddy

En Ucuz Com Domain Firmalari - GoDaddy

En Ucuz Com Domain Firmalari – GoDaddy

Amerika kuruluşlu bir şirket olan GoDaddy, şuan piyasadaki en sağlam hosting ve domain firmalarından biridir. En ucuz .com domain arayışına girdiyseniz ilk karşınıza çıkacak firmalardan biridir. İlk sene için 2.20 TL, 5 TL, 8 TL gibi kampanyalar mevcut hesap ve kart başına. Kendim de kullandığım bir firmadır ve tavsiye ederim.

 Güvenilirlik :  Kesinlikle güvenebileceğiniz bir firmadır, destek talep ilgisinden hiç bilgim yok çünkü hiç ticket açma gereği duymadım domain olduğu için. Televizyon reklamlarından da görebilirsiniz ayrıca bu firmayı.

2) Strato

En Ucuz Com Domain Firmalari - Strato

En Ucuz Com Domain Firmalari – Strato

Strato firması da tıpkı GoDaddy gibi ilk sene için 0.99 $ a .com domain kampanyası mevcut. 2. sene için biraz fazla ücret alındığını düşünürseniz alternatif olarak 2. sene başka firmaya taşıyabilirsiniz domaininizi. O nedenle en ucuz .com domain firmaları listemde bu firmaya da yer vermek istiyorum.

İlginizi Çekebilir :  SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

 Güvenilirlik :  Güvenilirlik konusunda dolandırıcıdır gibi ithamlara rastalamadım ancak destek ve hizmet açısından müşteri yorumlarına baktığınız zaman gerçekten sınıfta kalmış diyebilirim. Bu firmada da bir adet domainim mevcut, aktif olma süresi çok düşüktü ama bazı kişiler çok geç aktif oluyor, hizmetleri kötü, destekleri kötü gibi yorumlar yapabiliyor.

3) 1 And 1

Bu firmada da en ucuz .com domain arayanların dikkatini çekmek için kampanyalar mevcut, inceleyebilirsiniz. 1and1 firmasını hiç kullanmadım açıkçası, neyin nesi bilmiyorum dürüst olmak gerekirse.

 Güvenilirlik :  Birçok yerde ekstra ödeme kesti, hesapta olmayan ek ödemeler çıkardı gibi yorumlarla karşılaşmıştım zamanında. O nedenle detaylı araştırmanızda fayda var bu firmayı.

4) Turhost

En Ucuz Com Domain Firmalari - Turhost

En Ucuz Com Domain Firmalari – Turhost

 #  Yukarıda saydığım firmaların tümü ilk sene için 3-5 arası bir fiyata .com domain veriyor değil mi ? Ancak GoDaddy hariç ikisinde sorunlar olduğunu söylemiştim. Peki neden üstüne 15 lira civarı bir para daha koyup adam akıllı ve Türk bir firmadan hizmet almayasınız ?

Turhost Türkiye’deki köklü ve güzel hizmet anlayışına sahip firmalardan biridir. 5.99 $ a .com ve .net domain kayıt fiyatı var şuanda firmada. O nedenle bu firmada en ucuz .com domainin dışına çıkıp .net kampanyası da görebiliyoruz. Daha dün bir domain reglediğimde 22 lira civarına tekabül ettiğini gördüm bu fiyatın.

 Güvenilirlik :  Kesinlikle güvenebileceğiniz çok sağlam bir Türk firmasıdır. Kendim de kullanıyorum, hizmetleri olsun, panel kullanım kolaylığı olsun gerçekten çok iyi.

Peki sizin bildiğiniz en ucuz .com domain firması var mı ? Yorum kısmına belirtirseniz hepimiz faydalanırız, aynı zamanda makalenin ilgili kitleye ulaşması için sosyal medyada paylaşmayı ve destek için yorum yapmayı unutmayın. Hepinize iyi günler.

[Toplam Oy Sayısı: 3 Ortalama Puan: 2.3]