Webmaster

Etkili Başlık Seçme Tavsiyeleri

kapak_gazete

Bir yazının başlığı o yazının olmazsa olmazıdır , yazının okunmasını sağlayan en önemli şeydir başlık. Siz adam gibi kaliteli bir yazı yazıp da kötü bir başlık veriyorsanız gerçekten hem Google kaynaklı hem de sosyal medya vb. kaynaklı ziyaretçi çekmeniz zor olacaktır. Etkili yazı başlığı seçmenin önemine de kısa bir değindikten sonra , ‘Etkili Başlık Seçme Tavsiyeleri‘ başlıklı bu makalemde sizlere , makaleniz için en ideal ve ilgi çekici bir başlığı oluşturmak için tavsiyeler vereceğim , iyi okumalar.

Etkili Başlık Seçme Tavsiyeleri

Konuyla İlgili Olsun

Mutlaka ama mutlaka seçeceğiniz başlık makale içeriğinizle paralel bir durumda olsun , yani atıyorum karın kası geliştirme hakkında makale yazıyorsanız gidip de spor yapma gibi alakasız bir başlık vermeyin. Başlığınız , makalenizin içeriğini kısa bir şekilde özetler durumda olsun.

Gereksiz Karakterlerden Kaçının

keyword


Başlığınız ne çok uzun , ne de çok kısa olsun. Ancak çok kısa oldu diye gidip de gereksiz karakterleri başlığınızda kullanmayın , bu gereksiz karakteri ekstra bir kelime olarak düşünebilirsiniz.

İlgi Çekici Olsun

like

Başlığınız ilgi çekici olsun. Detaylandırmak gerekirse , örneğin yazınızı sosyal medyada paylaşıyorsunuz , öyle bir başlık seçin ki , başlığı gören kişi hemen sitenizi ziyaret etsin. Zaten makaleniz ilgi çekici bir konuysa , başlığınızı da makalenizle doğru orantıda seçtiyseniz mutlaka ilgi çekici bir başlık olacaktır.

Verebileceğim tavsiyeler bu kadar , ‘bende daha iyisi var’ gibi bir cümleniz varsa , sizleri yorum kısmına davet ediyorum. Yorum kısmına yazın , gören herkes bilgilensin , bilgi , paylaştıkça büyür.

Bir önceki makalem ‘.net Kampanyaları Neden Erken Bitti‘ makalesinde , çoğumuzu sevindiren .net kampanyalarının neden erken bittiği konusunda ufak bir bilgi verdim , merakınız varsa göz atabilirsiniz.

[Toplam Oy Sayısı: 1 Ortalama Puan: 5]
İlginizi Çekebilir :  Siteleriniz için Sosyal Medyanın Önemi