Hayattan

Girişimci Kitapları – Girişimciler için Altın Değerinde 5 Kitap

Girisimci Kitaplari

Çağımız ilerledikçe benimde dahil olduğum günümüz gençleri yeni maceralar arıyor, yeni işlere atılıyor, girişiyor. Girişimciliği çok seven bu neslin birazcık daha gelişmek için, her şeyde olduğu gibi okumaya ihtiyacı var diye düşündüm ve sizlere blogumdaki bu makalemde girişimci kitapları konulu 5 kitabı listelemeye karar verdim. Bu 5 kitabı okuduğunuzda ufkunuzun biraz da olsa açılacağını düşünüyorum.

Girişimci Kitapları – 5 Altın Değerinde Kitap

1) 100 $’lık Başlangıç – Chris Guillebeau

Girisimcilik Kitaplari - 100 $'lik Baslangic

Girisimcilik Kitaplari – 100 $’lik Baslangic

Girişim için en çok gereken şeyler şüphesiz fikir, yaratıcılık ve bütçe. Bütçe demesine bütçe diyoruz ama elimizdeki bütçeyi nasıl daha verimli kullanabiliriz ve bütçemizi bitirmeden nasıl başarılı bir girişimci olarak işe atılabiliriz ? İşte Chris Guillebeau ‘100 $’lık Başlangıç’ kitabında bunları bize güzelce anlatıyor, okumanızı tavsiye ederim.

 #  Kitabın D&R’daki fiyatı 20,90 TL. Şu linkten ulaşabilirsiniz satış sayfasına.

2) Elon Musk-Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde

Girisimcilik Kitaplari - Elon Musk

Girisimcilik Kitaplari – Elon Musk

Elon Musk, 1971 doğumlu, en başarılı girişimcilerden biridir. Paypal’ın,  X.Com’un kurucusudur ve Tesla ile de harika otomobiller üretmiştir. Ayrıca Space X projesi ile uzaya gitme maliyetini çok yüksek derecede düşürmüş ve belkide yakın gelecekte Mars’a insan yollayabilecek bir şirket kurmuştur. İşte bu denli başarılı bir girişimcinin hayatına güzel bir bakış sunan bu kitabı okumak istemez misiniz ? Girişimcilik kitapları listemde bu denli başarılı bir girişimcinin hayatını konu alan kitaba yer vermesem olmazdı.

Ayrıca bu kitap Amazon, New York Times Bestseller ve daha birçok yer tarafından yılın en iyi kitaplarından biri olarak gösterilmiştir.

 #  Kitabın D&R’daki fiyatı 26,60 TL. Şu linkten ulaşabilirsiniz satış sayfasına.


3) Düşün ve Zengin Ol – Napoleon Hill

Girisimcilik Kitaplari - Dusun ve Zengin Ol

Girisimcilik Kitaplari – Dusun ve Zengin Ol

1937’de Napoleon Hill’in 500 insan üzerindeki yaptığı bir araştırmaya nazaran yazılmıştır. Ayrıca bu kişiler arasında dönemin ünlü isimlerinden Thomas Edison, Henry Ford gibi kişiler de bulunmaktadır. Başarıya giden yolda kendinize bir kaç ipucu arıyorsanız bu kitaptaki 13 adımlı formül ile başarıya giden yolda emin adımlarla yürüyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Engel Olma Destek Ol !

 #  Kitabın D&R’daki fiyatı 13 TL. Şu linkten ulaşabilirsiniz satış sayfasına.

4) Neden Satın Alırız? – Paco Underhill

Girisimcilik Kitaplari - Neden Satin Aliriz

Girisimcilik Kitaplari – Neden Satin Aliriz

Girişimciliğin temeline baktığımızda bir işe atılma, bir iş kurma, proje yaratma hevesi var. Bu projeyi de yarattığınızda artık kazanç sağlamak gerekiyor ve bunu insanlara bir şey satarak, hizmetler sunarak yapabilirsiniz.  Peki insanları satın almaya teşvik eden şeyler nelerdir veya tam aksine bir ürünü veya hizmeti satın almamasına sebep olan şeyler nelerdir , Paco Underhill güzel bir anlatım ile bu kitapta yer vermiş, girişimcilik kitapları arasında yer alan bu kitabı okumanızı öneririm.

 #  Kitabın D&R’daki fiyatı 22,42 TL. Şu linkten ulaşabilirsiniz satış sayfasına.

5) Sil Baştan – David H. Hansson, Jason Fried

Girisimcilik Kitaplari - Sil Bastan

Girisimcilik Kitaplari – Sil Bastan

Girişimcilik kitapları listemde bilerek en sonda yer vermek istediğim bir kitap çünkü bu yazımı girişime hevesi olanlar zaten okuyor ancak girişimin ne olduğunu bilmeyenler veya aklının ucunda girişim olmayanlar da okuyor. Peki, her şeye bir sil baştan çekmeye ne dersiniz ? Bu kitap öyle geniş bir kitleye yazılmış ki, gerek girişime hevesi olanlar, gerek ise bir proje yaratmayı yahut şirket kurmayı aklının ucundan bile geçirmeyenler okuyabilir. Kitapta bu iki tip insan için yani girişime hevesli olanlar ve aklının ucunda girişim olmayanlar için çok güzel bilgiler mevcut.

 #  Maalesef kitap D&R’da tükenmiş durumda. Başka bir link de vermek istemiyorum güvenemediğimden dolayı.

Girişimcilik kitapları listemi bitirmiş bulunuyorum arkadaşlar. Sizin de herhangi bir kitap tavsiyeniz varsa yorum kısmında belirtmenizden memnun olurum. Ayrıca kitaplardan okuduğunuz varsa kitap hakkındaki düşüncelerinizi belirtmeniz de iyi olur. Makaleyi sosyal medyada paylaşmayı ve yorumlamayı unutmayın, iyi günler.

[Toplam Oy Sayısı: 1 Ortalama Puan: 5]