SEO

6 Faydalı Google Chrome SEO Eklentisi

Google Chrome SEO Eklentileri

Webmasterların en çok kullandığı tarayıcı olan Chrome tabanlı tarayıcılar, gerek sunduğu hız, gerek arayüz kolaylığı ve sade tasarımı ile bu kullanım oranının hakkını veriyor. Webmasterların Google Chrome kullanmasının sebeplerinin biri de sunduğu eklenti olanaklarıdır. Google Chrome’daki bir çok eklenti biz SEO ile uğraşan webmasterlara yardımcı oluyor. Bunlar nedir diye soruyorsanız bu makaleyi zaten o yüzden okuyorsunuz. Sizin için listelediğim Google Chrome SEO eklentileri bu makalemde sizleri bekliyor.

Google Chrome SEO Eklentileri

1) MozBar

MozBar - Google Chrome SEO Eklentisi

MozBar – Google Chrome SEO Eklentisi

En kaliteli SEO platformlarından olan Moz’un bir eklentisi olan MozBar eklentisi, bize gezindiğimiz site ile ilgili SEO kapsamında analizleri sunuyor. Gezindiğiniz sitenin alan adı ve sayfa otoritesi ne gibi soruları merak ediyorsanız sorgulamaya gerek kalmadan MozBar sayesinde öğrenebilirsiniz.

2) Alexa Traffic Rank

Dünyadaki siteleri trafik ve belirli kriterlerde sıralayan Alexa, SEO ile uğraşan çoğu kişinin dikkat ettiği ama birçok kişinin de önemsemediği bir kriter. Her neyse buradaki konu önemseyip önemsememeniz değil, internet sitelerinin Alexa rankını hemen öğrenmek istiyorsanız sorgulamaya gerek kalmadan Alexa Traffic Rank eklentisi ile gezindiğiniz internet sitesinin rankını ve diğer detaylarını anında öğrenebilirsiniz.

Ayrıca eklentiden Alexa düşürme makalemde de bahsetmiştim.

3) FatRank

FatRank, size geçtiğimiz aylarda tanıttığım bir Google Chrome SEO eklentisi. Birçok açıdan kullanışlı bir eklenti olan FatRank, gezindiğiniz sitenin hangi kelimede kaçıncı sırada olduğunu öğrenmenize yarıyor. Google Chrome Sıra Bulucu Eklentisi : FatRank başlıklı makalemde bahsetmiştim bu eklentiden.


4) LightShot

Hızlı ss almak istiyorsanız LightShot eklentisi tam da size göre. Hemen tıklayın, ss alın ve kaydedin. İşte bu kadar basit, gerçekten benim de en çok sevdiğim ve Webmasterlar için Google Chrome Eklentileri makalemde de yer verdiğim bir eklenti olan LightShot, size zaman ve pratiklik kazandıracaktır.

İlginizi Çekebilir :  Uzmanından SEO ve Sorularla SEO Kitapları Hakkındaki Yorumlarım

5) Check My Links

Check My Links - Google Chrome SEO Eklentisi

Check My Links – Google Chrome SEO Eklentisi

Gerek backlinkler gerek ise site içinde kullandığınız linkler gerçekten çok önemli. İşte Check My Link eklentisi de gezinmekte olduğunuz internet sitesindeki linklerin doğru çalışıp çalışmadığını size sunuyor.

6) Redirect Path

Redirect Path - Google Chrome SEO Eklentisi

Redirect Path – Google Chrome SEO Eklentisi

Redirect Path eklentisi ezinmekte olduğunuz internet sitesinin gezinmekte olduğunuz sayfasında herhangi bir 301 işlemi uygulanıp uygulanmadığını görebileceğiniz bir eklenti ve bana göre bu da çok önemli bir eklenti.

Google Chrome SEO eklentileri konulu bu makalemde size işlerinizde yardımcı olacak, pratiklik ve zaman kazandıracak eklentileri listelemeye özen gösterdiğimi belirterek makalemi bitirmek istiyorum. Herhangi bir sorunuz varsa bana iletişim sayfasından ulaşarak veya yorum kısmından sorabileceğinizi unutmayın ! Hepinize iyi günler.

Eklenti resimleri Google Chrome eklenti mağazası sayfalarından alınmıştır.

 

 

 

[Toplam Oy Sayısı: 4 Ortalama Puan: 5]