Webmaster

Google Chrome Sıra Bulucu Eklentisi : Fat Rank

Google Chrome Sira Bulucu Eklentisi - Fat Rank

Google Chrome webmasterların hız ve minimalist tasarımı sebebiyle en çok kullandığı tarayıcılardan birisidir. Ayrıca Yandex Browser gibi tarayıcılar da Chrome tabanlı tarayıcılardır. Yani Google Chrome Mağazası’nda bulunan eklentileri Chrome tabanlı tarayıcılara da kurmak mümkün olabilir, Chrome tabanlı tarayıcılar da gayet hızlı, sade ve minimalisttir. Örnek vermek gerekirse ben Chrome yerine Yandex Browser kullanmaktayım. Webmasterların en çok kullandığı tarayıcılardan dedik ama, Mozilla kullanan yazılımsal kısmı da es geçmeyelim. Her neyse, blogumu ilk açtığımda sizlere Webmasterlar için Google Chrome Eklentileri başlıklı makalemi paylaşmıştım. Oradaki eklentilerden ayrı olarak bugün de Google Chrome sıra bulucu eklentisini paylaşmak istiyorum sizlere. Adı Fat Rank olan bu eklentimizi incelemeye hemen başlayalım.

Google Chrome Sıra Bulucu Eklentisi : Fat Rank

 #  Öncelikle şunu belirteyim. Eklenti herkesin bilmediği ancak gerçekten kullanımı basit, ve doğru sonuçlar veren bir eklenti. Webmaster forumlarındaki sıra bulucu kısatlamalarından bıktıysanız, eklenti mutlaka tercih listeniz arasında olmalı.

Fat Rank Eklentisi Kurulumu

 1  Öncelikle şu linke tıklayarak eklentinin Chrome Web Mağazası’ndaki adresine gidelim.

Fat Rank Eklentisi Kurulumu 1 - Chrome Web Magazasi

Fat Rank Eklentisi Kurulumu 2 – Chrome Web Magazasi

 2  Daha sonra karşınıza yukarıdaki resimdeki gibi bir sayfa gelecektir. O sayfadaki kutucuğun sağ üst bölümündeki ‘Chrome’a Ekle’ butonuna tıklayın.

Fat Rank Eklentisi Kurulumu 2 - Onaylama Asamasi

Fat Rank Eklentisi Kurulumu 3 – Onaylama Asamasi

 3  Butona tıkladıktan sonra karşınıza bir onay ekranı gelecektir, resimdeki gibi, onaylayınız.


Fat Rank Eklentisi Kurulumu 3 - Denetleniyor Bolumu

Fat Rank Eklentisi Kurulumu 4 – Denetleniyor Bolumu

 4  Butona tıkladıktan sonra yukarıdaki gibi ‘Denetleniyor…’ yazısı gelecek ve hemen sonra eklenti kurulacaktır.

Fat Rank Eklentisi Kurulumu 5 - Kurulum Tamamlandi

Fat Rank Eklentisi Kurulumu 5 – Kurulum Tamamlandi

 5  Eklenti kurulumu tamamlandı, tarayıcınızın sağ üst bölümünde çıkan kutucuktan anlayabilirsiniz.

Fat Rank Eklentisi Kullanımı

Eklentinin kullanımı fazlasıyla basit ve pratik.

İlginizi Çekebilir :  Kaliteli Blog için Altın Tavsiyeler

 1  Öncelikle herhangi bir kelimede sırasını bulmak istediğiniz siteye girin. Örneğin kendi sitenizi sorgulatacaksanız kendi sitenize girin.

 2  Daha sonra tarayıcınızın sağ üst bölümündeki turuncu Fat Rank iconuna tıklayın.

Fat Rank Sorgulama Ekrani

Fat Rank Sorgulama Ekrani

 3  Butona tıkladıktan sonra karşınıza sorgulama ekranı çıkacaktır, tıpkı resimdeki gibi.  Oradan sitenizin ülkesini ve hangi kelimede sorgulatmak istediğinizi seçin ve ‘CHECK’ butonuna tıklayın. Daha sonra size sitenizin sırasını aynı kutucukta gösterecektir.

 Dikkat :  Ülke seçerken seçmek istediğiniz ülkeye mouse ile tıklatmayın, enter tuşuna basın. Mouse ile tıklatınca bazen seçmeyebiliyor.

 Yazar Öneriyor:  WordPress şifre sıfırlama adlı makaleyi okuyarak unuttuğunuz WordPress şifresini nasıl sıfırlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Google Chrome sıra bulucu eklentisi konulu makalem hakkında sormak istedikleriniz, merak ettikleriniz ve tavsiyeleriniz varsa hepsini yorum kısmına bekliyor ve hepinize iyi, neşeli günler diliyorum. Bana destek için makaleyi sosyal ağlarda paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın. Ayrıca WordPress Galeri Eklentisi makaleme bir göz atmanızı da tavsiye ederim.

[Toplam Oy Sayısı: 2 Ortalama Puan: 1]