Google

Google Toplu İndex Silme Nasıl Yapılır

Google Toplu Index Silme

Sitemizde olan bir link silindiği zaman, siteyi başka bir adrese taşıdığımız zaman ve içeriği arama sonuçlarında geçici olarak görmek istemiyorsak Google Search Console’dan index silme işlemine başvurabiliriz. Ancak tek tek elle uğraşmak zor olacağından ben de sizlere ‘ Google Toplu İndex Silme ‘ makalemi paylaşmaya karar verdim.

Google Search Console İndex Silme

Herhangi bir URL’yi arama dizininden kaldırmak istiyorsanız Google Search Console’dan sitenizin paneline giriş yapıp Google Dizini 》URL Kaldıryolunu izleyebilirsiniz. Ancak kötü haber Url leri tek tek kaldırabiliyor olmanız. İşte bu noktada devreye Google Toplu İndex Silme yolu giriyor.

dizin

Google Toplu İndex Silme – Google Dizini

Google Toplu İndex Silme

Eklentimizin adı Google Toplu URL Kaldırma . Eklentiyi Chrome Web Mağazasından tarayıcınıza kuruyorsunuz. Kurduktan sonra hiçbir ekstra ayara gerek yok, kurunca panele de eklenmiyor bilginiz olsun, kurulmadı sanmayın. Kurduktan sonra Google Search Console 》Google Dizini 》URL Kaldır yolunu izliyorsunuz. Eklentinin yapımcısı CelilCanSEO


Bu sefer URL adresini girdiğiniz yerdeDosya Seç ” butonunu göreceksiniz. Oraya linklerinizin alt alta dizili olduğu .txt uzantılı belge atmanız gerekiyor. Sonra kendisi her url yi otomatik olarak sıraya ekleyecektir.

Google Tpplu İndex Silme

Google Tpplu İndex Silme

UYARI : Hemen anında kalkacak diye bir şey yok sadece Google’a istek gönderiyorsunuz, kısa sürede dizinden siliyorlar. Bu işlem geçici kaldırma işlemidir. Kalıcı olarak kaldırmak isterseniz  kaldırdığınız linkleri sitenizden silmeniz gerekiyor diye biliyorum.

UYARI : Url’lerin txt belgesinde alt alta olduğundan emin olun. Bunu kendi elinizle tek tek eklemeniz gerekmektedir.

Umarım makale faydalı olur. Google Toplu İndex Silme konusunda arayışta olan arkadaşlara makaleyi önerebilirsiniz. Hepinize iyi ve keyifli günler diliyorum.

[Toplam Oy Sayısı: 6 Ortalama Puan: 4.3]
İlginizi Çekebilir :  Youtube İzlenme ve Abone Sayısı Arttırma