Grafik-Tasarım

Kullanışlı Güzel Grafik Tasarım Programları

Güzel Grafik Tasarım Programları

Grafik Tasarım konusunda çalışma yapanların sayısı gün geçtikçe artıyor.Sayıları epey artan grafikerler acaba hangi programları kullanıyor da bu kadar başarılı çalışmalar ortaya çıkarıyor.Bugünkü makalemizde ‘Güzel Grafik Tasarım Programları‘ nı listeleyeceğim. Grafikerlerin çoğu çizime dayalı programlar kullanıyor , o programlar da yeni başlayan biri için ağır gelebilecek türden programlar olduğundan bu makalede daha hafif programlar listeleme gereksinimi duydum. Eğer bu işe yeni başladıysanız ve ilerlemek istiyorsanız bu programlar sizin için ideal seçimlerdir.

Güzel Grafik Tasarım Programları

1) Adobe Photoshop

photoshop

Photoshop, Adobe’nin sunduğu profesyonel fotoğraf düzenleme editörüdür.Sadece grafik/tasarım için kullanılmaz , fotoğraf düzenlemede ve shoplamada da kullanılır.Ücretli olması bizi üzen yanlarından ama her serinin deneme sürümünü deneyebilirsiniz.Yalnız Photoshop ne çok hafif ne de çok ağır bir programdır , derslerini izleyerek gelişebilirsiniz. Kimilerine çok ağır da gelse başlangıç için uygun diye düşünüyorum.

Adobe Photoshop İndirme Linki ( Tam İndir )

2) Photoscape

photoscape

Photoshop kadar profesyonel değildir.Amatör fotoğraf düzenleme uygulamasıdır.Basit işlerinizi bu program ile halledebilirsiniz.Yazı ekleme , kenarlık ekleme tarzı işlemleri. Ücretsiz ve lisanssız olması bence en güzel yanlarından.Grafik tasarıma yeni başlıyorsanız bu programı deneyebilirsiniz.


Photoscape İndirme Linki ( Tam İndir )

3) Adobe Illustrator

ıllustrator

Sadece grafik tasarım konusunda Photoshop’tan daha profesyonel bir programdır.Tamamen grafik tasarım üzerine kurulmuştur.Daha detaylı bir programdır.Tamamen elle grafik çizimlerinizi yapabilirsiniz.İlk başta çok ağır gelebilir ama zamanla dersleri izleyerek alışabilirsiniz.

Adobe Illustrator İndirme Linki ( Tam İndir ) 

4) AAA Logo

Bunlar en yaygın olarak kullanılan grafik tasarım programlarından sadece birkaçı.Eğer siz sadece logo yapmak için bir program arıyorsanız AAA Logo programını indirebilirsiniz.Ücretli bir programdır , deneme sürümü var mı kesin bir bilgim yok. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.Program sadece logo yapmaya dayalı bir programdır. Basit logo işleriniz için ideal , hazır logo şablonlarına verdiğiniz bilgileri uyarlıyor.

İlginizi Çekebilir :  Yazacak Makale Konusu Bulma Taktikleri

AAA Logo İndirme Linki ( Tam İndir ) 

Umarım gelecekte eğer öyle bir amacınız varsa,  amacınıza ulaşıp profesyonel bir grafiker olursunuz.Programların bazıları dediğim gibi ilk başta ağır gelebilir ancak dersleri izleye izleye kendinizi alıştırabilirsiniz. Eğer başlangıç için ağır size ağır gelecek bir program varsa (Örn:Photoshop) , kitabını alabilirsiniz.Güzel bir kitap öğrenmenize çok katkı sağlar.

Bir önceki makalem ‘Samsung’un Yeni Telefonu Belirdi‘ makalesinde , Samsung’un 2017 senesinde çıkarmayı planladığı bir telefonun beklenen özelliklerinden bahsedilmektedir. Eğer telefon piyasasına merakınız varsa okuyabilirsiniz.

[Toplam Oy Sayısı: 1 Ortalama Puan: 3]