Webmaster

Siteniz için Hızlı İndex Alma Yöntemleri

hizliindexalmayöntemlerikapak

İnternet sitelerinde , organik bir ziyaretçi kitlesi oluşturmak için SEO çok önemlidir. SEO kelimesi yani İngilizcesiyle Search Engine Optimization , içeriklerinizin Google , Yandex , Bing gibi arama motorlarında indexlenmesi için optimizasyon demektir. Eğer , güzel bir altyapı ile optimizasyon yapar ve çoğu içeriğinizi arama motorlarında üst sıralara çıkarırsanız , organik aldığınız ziyaretçi kitlesi artar. İçeriklerinizin hızlı bir şekilde arama motorlarında görünmesi için index hızı da çok önemlidir. Bende içeriklerinizin arama motorlarında daha hızlı görünmesi için ‘Hızlı İndex Alma Yöntemleri‘ başlıklı makalemi sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Hızlı İndex Alma Yöntemleri

1 ) Sitemap Gönderme

sitemap

Sitemap , bilmeyenlerimiz varsa site haritası demektir. Sitenizdeki tüm içeriklerin bulunduğu , sitenize bağlı bir linktir. Eğer bunu arama motorlarına gönderirseniz daha hızlı index alırsınız. Sitemap oluşturmak için çeşitli siteler var olsa da , WordPress’te çeşitli eklentiler ile de oluşturabilirsiniz (Örneğin, SEO By Yoast Eklentisi). Google için sitemap göndermek istiyorsanız , Google Web Yöneticisi Araçlarına girip , sitemap bölümünden site haritanızı yollayabilirsiniz.

2) İmleme Siteleri

imleme

Yeni bir makale yayınladığınız zaman mutlaka kaliteli , Türk veya yabancı imleme sitelerine bağlantınızı gönderin. İmleme siteleri sık sık güncellendiğinden, Google yazınızdan daha hızlı haberdar olacaktır. İmleme siteleri hakkında yakın zamanda makale yayınlamayı düşünüyorum ancak şimdilik bir tane verebilirim. Örneğin , Reddit.com çok kaliteli bir imleme sitesidir. Kayıt olup yeni makalelerinizi eklemeye başlayabilirsiniz.


3) Pingleme Siteleri

pingsite

Pingleme siteleri de yazınızdan Google’ın haberdar olmasını sağlamaktadır. İmleme siteleri ile benzer mantıkla çalışıyor diyebiliriz , yeni makalenizi pingleme siteleri ile pingleyerek hızlı bir şekilde index almasını sağlayabilirsiniz.

4) Sosyal Medyayı Aktif Kullanın

socialmedia

Facebook , Twitter , Google+ , Youtube vb. sosyal ağlarda sitenizin hesaplarını oluşturun ve yeni bir makale yayınladığınız zaman sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Tek tek paylaşmak zor gelebilir elbette , bunun için sitenizle sosyal medya hesaplarınızı entegre edebilirsiniz , böylelikle yeni makale anında sosyal medya hesaplarınıza eklenir. Bununla ilgili de yakında bir makale yayınlayacağım , takipte kalın. Özellikle verdiklerim arasında Google+ , Google’ın olduğundan seo açısından büyük bir fayda sağlamaktadır , bu gibi sosyal ağları aktif kullanırsanız gerçekten yazınız hızlı index alır ve zamanla SEO için de faydasını görürsünüz.

İlginizi Çekebilir :  Seo E Ticaret Dijital Pazarlamaya Dair Blog

Bu makalemde sizlere ‘Hızlı İndex Alma Yöntemleri‘ paylaştım. Umarım işinize yarar , eğer sizinde bildiğiniz bir şey varsa bir yorumunuzu eksik etmeyin , yorum kısmına yazın , hepimiz bilgilenelim. Bu verdiğim yöntemler vb. yöntemler ile SEO’da başarıyı yakalayabilir ve hızlı index alabilirsiniz. Şimdilik benden bu kadar , esen kalın.

Bir önceki makalem ‘7 Adımda Cool Olma Taktikleri‘ makalesinde , webmaster temposundan uzak olarak kişisel ağırlıklı bir makale paylaştım , belki ortamlarda işinizi görür hani 🙂 , göz atabilirsiniz.

 

[Toplam Oy Sayısı: 10 Ortalama Puan: 3.2]