Webmaster

Hosting Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hosting Firmasi Secerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Bir sitenin oluşumunda iki temel şeyi esas alabiliriz. Bunlar hosting ve domaindir. Domain yani Türkçesi ile alan adı, sadece güvenilir bir firmadan alınması yeterlidir. Ancak iş hosting seçimine geldiği zaman belli başlı faktörler üzerinde durmanız gerekmektedir. Çünkü hosting domain kadar basit bir kavram değildir ve seçilirken özenlice seçilmesi gerekir, elbette ki domainde olduğu gibi güvenilir bir firmadan alacaksınız ama hosting seçiminde iş güvenilirlikte bitmiyor maalesef. Bende bu ‘Hosting Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler‘ başlıklı makalemde sizlere verimli bir hosting firması seçmek için birkaç madde üzerinde duracağım.

Hosting Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1) Güvenilirlik

tick

Hosting Firmasi Secerken Dikkat Edilmesi Gerekenler – Güvenilirlik

   Makalenin başında da bahsettiğim gibi ilk esasımız güvenilirlik. Hostinginiz istediğiniz kadar özelliğe sahip olsun, firma güvenilir değilse iş bitmiştir. O nedenle hosting firması seçerken dikkat edilmesi gerekenlerin arasında ilk maddemiz güvenilirlik. Hosting alacağınız firmanın güvenilirliğini iyice araştırın. Şikayet Var gibi sitelerden şikayet konusu varsa bakabilirsiniz.

2) Uptime Oranı

  Uptime oranı, bir hosting sunucusunun garanti edilen minimum çalışma yüzdesidir. Hosting alacağınız firmada uptime oranının %99.9 gibi oranlarda olmasına veya %100’e yakın olmasına dikkat edin. Zaten genelde bu rakamlar %100’e yakındır, uptime oranı düşük olursa siteniz sürekli kesinti yaşayacaktır, bu nedenle hosting firması seçiminde önemli bir nokta.


3) Destek Sistemine Verilen Önem

Destek Sistemi

Hosting Firmasi Secerken Dikkat Edilmesi Gerekenler – Destek Sistemi

   Hosting firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemli noktalardan biri de destek sistemidir. Hostinginiz ile ilgili soruları veya problemleri ticket(bilet) olarak bırakarak destek ekibinden cevap vermesini beklersiniz. O nedenle hosting alacağınız firmanın desteğe verdiği önemi, biletleri kaç dakikada cevapladığı, sorunları çözüp çözmediğini araştırmanızda fayda var diyebilirim.

İlginizi Çekebilir :  Alexa Sıralama Düşürme Teknikleri

 Editörün Seçimi:  Filezilla Kullanımı başlıklı makalemi okuyarak popüler ftp programı Filezilla’nın kullanımını kolayca öğrenebilirsiniz, sitenizin yönetimi için şarttır.

4) Fiyat

  Bütçe probleminiz yoksa parayı basıp en kral hostingi alabilirsiniz ancak yinede fiyata dikkat etmenizde fayda var. Vereceğiniz fiyat pakete uygun mu bir incelemenizi tavsiye ederim. Piyasada fiyat araştırması yapıp uygun fiyatlı bir firma bulduğunuzda diğer maddeleri o firma için araştırabilirsiniz, böylece kendinize uygun hosting firmanızı bulmuş olursunuz.

5) Hosting Paketi Özellikleri

  Aslında fiyatla binevi aynı şey. Vereceğiniz fiyatla hosting paketinizin verimini karşılaştırın. Ayrı zamanda hosting paketinizde bulunan özellikleri (Depolama alanı, trafik ve ek özellikler) inceleyin. Size yetecekse alın, yetmezse daha üst paketlere bakın.

Ben Hangi Firmayı Kullanıyorum ?

  Benim hkirsan.com için tercih ettiğim firma Veridyen‘dir.

  ‘Hosting Firması Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler‘ başlıklı makalem hakkında sorularınız, görüşleriniz varsa yorum kısmında belirtmenizden memnun olurum. Aynı zamanda hosting firması adı verip güvenilir mi değil mi diye de sorabilirsiniz. Yakın zamanda önerdiğim hosting firmalarını da paylaşmayı düşünüyorum.

 

[Toplam Oy Sayısı: 1 Ortalama Puan: 5]