Tanıtım

İngilizce Konuşmak Artık Çok Kolay !

İngilizce Konuşmak Artık Çok Kolay

Ülkemizde, ingilizce öğrenmek için çaba sarf eden pek çok kişi olduğu malum. İngilizce öğrenmeye çalışan hemen herkesin kendine göre bir hedefi bulunmakta. Ne yazık ki, eğitim sistemimizdeki aksaklıklar ve sürekli yapılan değişiklikler neticesinde, birçok kişi okulu bitirdikten sonra yeterli düzeyde ingilizceye sahip olamıyorlar. Bu da ingilizce öğrenmek isteyenlerin birebir ingilizce dersi almasını veya bir ingilizce kursuna gitmesini gerektiriyor.

Son yıllarda, geliştirilen bazı metotlar sayesinde, ingilizcenin öğrenilmesinde büyük ilerlemeler sağlanmıştır. İngilizce konuşmak artık hayal olmaktan çıkıyor. İngilizce kursları artık eskisi gibi değil. Birçok alanda ingilizce ve yabancı dil eğitimi veriliyor. Mesela devlet tarafından yabancı dil seviyesini tespit için yapılan yds sınavına hazırlanmak istiyorsunuz ve Ankara’da yaşıyorsunuz. Onlarca Yds kursu Ankara Kızılay’da sizi bekliyor. Halen okuyanlar olsun, iş hayatına atılmış olanlar olsun, kendisi için bir kariyer planı yapan herkes, mutlaka ama mutlaka ingilizceyi etkin bir şekilde konuşmak istiyor. Çünkü ingilizce, her alanda ve her mecrada en yaygın konuşulan ve kullanılan bir dil haline geldi.


Türkiye’de faaliyet gösteren birçok önemli şirket, yabancı ortaklı olsun ya da olmasın, mutlaka ingilizceye hakim personel aramakta ve almaktadırlar. Kariyer hedefi yapan birçok kişi bayan ya da bay olsun, bulundukları şirket bünyesinde hedeflediği yerlere gelebilmenin anahtarlarından biri olarak ingilizceyi görmektedirler. İrili ufaklı birçok şirket, yurtdışı ile olan bağlantılarında mutlaka ingilizce bilen yetişmiş eleman ya da yetiştirilmek üzere personel ihtiyacı duymaktalar. Bu nedenle, iş hayatına yeni atılmış kişiler ingilizcelerini daha ileri seviyeye taşımak istiyorlar. Yukarıda bahsi yapılan birebir özel ders metodu ile ana dili ingilizce olan, yabancı uyruklu öğretmenlerin verdikleri özel ingilizce dersleri almakta ve kısa zamanda etkili bir şekilde konuşmaya başlamaktadırlar. Tabiî ki bunu başarabilmek için, özel ders veren öğretmenlerin sizlere verdikleri eğitim programından ve tavsiyelerden kesinlikle uzaklaşmamanız, sıkı ve sabırlı bir şekilde çalışmanız gerekmektedir. Mesela akademik bir kariyer hedefliyorsanız Toefl sınavına girmeli ve bu sınavı geçmelisiniz. Bu sınavı geçmek için sıkı bir çalışma ve disiplin gerekmektedir. Bu çalışmalar kesinlikle bir ankara toefl kursu denetiminde olmalıdır.

İlginizi Çekebilir :  Kodak Döküman Tarayıcıların Özellikleri

İngilizceyi etkin bir şekilde kullanmak isteyenler, birebir özel ingilizce dersi almanın yanı sıra, imkanları varsa yut dışındaki dil eğitim programlarına da katılmaktalar. Yurtdışında eğitim almak ve çalışmak isteyenler için ise kişilerin ingilizce yeterliliklerinin ölçüldüğü ielts kursları vardır. Bu kurslar arasında ielts kursu ankara olarak size önerimiz American Time Dil ve Kariyer okulları olacaktır.

[Toplam Oy Sayısı: 1 Ortalama Puan: 5]