Webmaster

Kaliteli Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalıdır ?

Kaliteli Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalıdır ?

Tanıtım yazıları , bir sitenin tanıtılmasında , popüler ve geniş bir kitle kazanmasında en önemli rolü oynayan faktörlerden biridir. Tanıtım yazıları sitenizi tanıtır , içeriği hakkında bilgi verir ve ziyaretçinin sitenize girmesini sağlar. Çoğu tanıtım yazısı yanlış hazırlanıyor veya etkili hazırlanamıyor , buda siteye fayda sağlayacağı yerde zarar olarak dönüyor. ‘Kaliteli Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalıdır‘ başlıklı bu makalemde , doğru bir tanıtım yazısının nasıl olması gerektiğini maddeler halinde size aktaracağım , keyifli okumalar diliyorum.

Tanıtım Yazısı ve Faydası Nedir ?

tanitimyazisi1

Tanıtım yazısının basit tanımını makaleye girişimde yaptım. Detaylı olarak bahsetmek gerekirse , tanıtım yazılarında sitenizin içeriği , neler hakkında yayın yaptığı  ve bir takım özellikleri belirtiliyor. Tanıtım yazınızı verdiğiniz sitedeki makaleyi okuyan ziyaretçi de , siteniz hakkında bilgi almış oluyor ve sitenize giriş yapıyor. Ayrıca tanıtım yazılarındaki link verdiğiniz kelimeler ile hızlıca SEO açısından yükselme yaşayabiliyorsunuz. Tanıtım yazılarını kaliteli sitelerden ücretli olarak satın alabilirsiniz , sırf tanıtım yazısı almak için gidip de ‘dandik’ bir siteden tanıtım yazısı almayın , SEO açısından , Alexa açısından ve kitlesi açısından iyi bir yerde olan sitelerden tanıtım yazısı alın ki , sitenize fayda sağlasın ve takipçi kitlenizi yükseltsin.


Kaliteli Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalıdır ? 

  • Öncelikle tanıtım yazısı çok uzun olmamalı , makaleyi okuyan ziyaretçiyi sıkmamalıdır.
  • Link verdiğiniz yazı sayısı maksimum 3-4 civarında olmalıdır , sadece link almak için tanıtım yazısı alıyorsanız , o tanıtım yazısı link çöplüğünden başka bir şey değildir.
  • Tanıtım yazısında sitenizle ilgili herhangi bir logo , banner , afiş vb. bulunması ilgi çekmek açısından katkı sağlar.
  • Tanıtım yazınızda sitenizi olabildiğince iyi tanıtmalısınız.
  • Anahtar kelimelerinize tanıtım yazınızda link vermeniz , eğer site kaliteliyse o kelimede yükselmenize fayda sağlayacaktır.
  • Tanıtım yazınızda ziyaretçinin sitenize girmesi için çarpıcı cümleler kullanın , örneğin ‘mutlaka girmeniz gereken bir site’ , ‘girmesseniz pişman olabileceğiniz bir site’ gibi tabirler ziyareçiyi sitenize çekmenize yardımcı olur.
  • Tanıtım yazınızı eğer mümkünse sizinle aynı içerikte yayın yapan sitelere verin. Örneğin , webmaster blogu kategorisinde yayın yapıyorsanız , webmaster kategorisinde yayın yapan bir siteye tanıtım yazısı vermeniz , ilgili kitlelere ulaşmanızı sağlayacaktır.
  • Tanıtım yazınız çokta kısa olmamalıdır , ortalama uzunlukta olmalı ve konu çok uzatılmadan sitenizden etkili bir şekilde bahsedilmelidir.
İlginizi Çekebilir :  En Ucuz Kampanyalı .net Sağlayan Firmalar

Nerelerden Tanıtım Yazısı Alabilirim ? 

  1. Kaliteli bloglardan ücretli bir şekilde alabilirsiniz
  2. Forumların site tanıtımına izin verenlerinden üyelik açıp sitenizi tanıtabilirsiniz.

Bunlar ve benzeri birkaç kaynaktan tanıtım yazısı alabilir ve yükselme yaşayabilirsiniz.

Bu makalemde ‘Kaliteli Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalıdır ?‘ hususuna değindim , umarım faydası dokunmuştur , tanıtım yazınızı eğer kendinizin iyi yazacağını düşünmüyorsanız işinin ehli bir yazara yazdırabilirsiniz. Ki zaten birçok webmaster forumunda ücretli makale yazarları mevcuttur , göz atabilirsiniz.

Bir önceki makalem ‘Kaliteli Site Hızı Ölçme Siteleri‘ makalesinde , sitenizin hızını detaylı bir şekilde ölçebileceğiniz siteleri listeledim , göz atmanızda fayda var.

[Toplam Oy Sayısı: 1 Ortalama Puan: 5]