orhanpamukmasumiyetmuzesi
Kişisel

Okuduklarımdan #1 : Orhan Pamuk Masumiyet Müzesi

Fark ettim ki , uzun zamandır kişisel kategorisinde yazı yazmıyormuşum. Hep site hep site olmaz dedim ve bugün de webmaster blogu kategorisinden çıkıp biraz da kişisel devam etmeye karar verdim. İlerleyen süreçlerde , izlediğim filmlerden , okuduğum kitaplardan , dinlediğim müziklerden vb. şeylerden makaleler paylaşacağım , hatta başladık bile. Bu makalemde okuduğum kitaplardan biri olan ‘Orhan Pamuk Masumiyet Müzesi‘ kitabından biraz bahsedeceğim.

Orhan Pamuk Masumiyet Müzesi

orhanpamukmasumiyetmuzesi

Öncelikle kitaba ilk başladığınızda ‘Bu ne ?’ tarzında bir söyleme kapılabilirsiniz , ancak 5-10 sayfa  sonra kitabın ana konusunun ne olduğunun farkına varıyorsunuz. Kitap , sevdiği bir kız ile nişanlamış olan bir adamın , akrabasına olan aşkını anlatıyor. Fazla aşka falan meraklı değilim ama kitap gerçekten baya sarıyor. Özellikle kız için yaptıklarına , neler çektiğine şahit olduğunuz zaman kitabı bırakamayacaksınız , şunu da belirteyim aşk romanı olması sebebiyle bazı kısımlarda müstehcen şeyler mevcut.

Aslında ben o kadar sık kitap okumam , ancak zaman geçirmek için aldığım bu kitap gerçekten beni kendine bağladı. Sabah dolmuşta , teneffüslerde neredeyse her yerde kitabı okur oldum. O nedenle şiddetle Nobel ödüllü yazarımız Orhan Pamuk’un  kaleme aldığı ‘Masumiyet Müzesi’ adlı kitabı okumanızı tavsiye ederim , okudukça okuyasınız gelecek , emin olabilirsiniz. Yaklaşık 600 sayfalık bu kitap gerçekten bana okuma alışkanlığı kazandırdı , sizin de okumanızı tavsiye eder ve iyi günler dilerim.

Bir önceki makalem ‘Para Kazanalım #2 : Para Bozarak Para Kazanma‘ makalemi okumanızı tavsiye ederim , bir para kazanma yöntemini daha açıkladım.

[Toplam Oy Sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]
İlginizi Çekebilir :  .htaccess ile İp Engelleme