Kişisel Gelişim

Konsantrayonunuzu %400 Arttıran Müzik Uygulaması: Focus at Will

Focus At Will

İster ders çalışın, ister makale yazın, ister kitap okuyun, mutlaka gün içinde belli başlı işlerle uğraşıyoruz yanlış mıyım ? Bu işlerle uğraşırken de haliyle konstrasyona, işe daha iyi odaklanmaya ihtiyacımız oluyor. Misal benim bu içeriği yazarken odaklanmaya ihtiyacım var, her neyse odak başlı başına kapsamlı bir konu internetten daha detaylı araştırabilirsiniz ancak benim size bugün sunacağım şey başka bir şey. Yine odakla ilgili evet, makalenin başlığından da gördüğünüz üzre Focus@Will. 

Focus at Will Nedir ?

”Ya Hayri ne diyorsun @’li ifadeler falan” dediğinizin farkındayım. Focus at Will, sizin o internette arattığınız ”Kitap okurken dinlenecek müzikler” , ”Ders çalışırken dinlenecek müzikler” diye arattığınız, birçoğu da sallamasyon olan müziklerin daha gelişmiş bir uygulaması. Ama bunda bir kısıtlama yok, genel olarak her işe odaklanmanızı sağlıyor. 

Evet yanlış duymadınız, müzikle yaptığınız işe daha iyi odaklanmanızı sağlıyor Focus@Will. Ve bu olayın arkasında öyle Youtube kanal sahipleri yok, ortalama 20 yıldır beyin üzerine çalışmalar yapmış, beynin çalışma ve odaklanma fonksiyonlarını bilen bilim insanları var. Bu adamlar beyniniz hangi müziklerde yaptığınız işe daha iyi konsantre olur araştırmışlar ve bu hizmeti geliştirmişler. Kendim de kullandım ve gerçekten faydalı sonuç aldım.

Çalışırken Müzik Dinlemek…

Başlı başına bir tartışma konusudur. Herkes bu konuda kutuplaşmış olsada ben hem evet hem hayır diyeceğim. Çünkü bu kişiden kişiye ve yaptığınız işe göre değişen bir durum. Ders çalışırken Focus@Will kullanırsın faydasını görüyorsan devam edersin, ha senin yapın farklıysa yahut faydasını görmezsen devam etmessin. Yazı yazarken kullanırsın ve faydasını görürsün ki ben gördüm, kullanırsın, odaklanmanı arttırmazsa kullanmassın. Bu yazıyı yazarken de Focus@Will kullandığımı belirtmeden de geçmeyeyim.


İlginizi Çekebilir :  Udemy Nedir ? Hakkında Düşüncelerim

Focus at Will Nasıl Kullanırım ?

Focus At Will Uyumluluk

Focus At Will Uyumluluk

Şimdi geldik zurnanın zırt dediği yere. Bu adamlar size bu hizmeti babasının hayrına sunacak değil maalesef :/.  O yüzden kesenin ucunu biraz açmanız gerek, birazcık sadece hemen telaş yapmayın. Fiyatlandırmaya https://www.focusatwill.com/ adresinden göz atabilirsiniz. Ama size iyi bir haber olarak hizmetin 14 günlük bir deneme sürümünün olduğunu belirteyim. Size üye olurken kart soruyor ama telaş yapmayın bu çıkar amaçlı kişileri önlemek için, herhangi bir çekim yok içiniz rahat olsun.

Focus at Will’in sitesine girip Free üyelik planını seçtikten ve kredi kartı/banka bilgilerimizi girdikten sonra 14 günlük deneme sürümü üyeliğimiz başlamış oluyor.

Ayrıca Focus At Will’in mobil uygulamaları da mevcut.

Focus@Will Android

Focus@Will iOS

Focus at Will Müzikleri

Dediğim gibi bu müzikler konsantrasyonunuzu arttıran müzikler ve uygulama içinde de çeşitli müzik türleri var bunları ruh halinize göre seçmeniz gerekli. İlk başta öğrenmek zor olur ama deneyerek öğrenebilirsiniz. Ben genel olarak Classic ile başlamanızı tavsiye ederim. Bu arada Low Instensity, Med Intensity, High Intensity gibi seçenekler de göreceksiniz bunlar da bildiğim kadarıyla şiddet.

Alınmaya Değer mi ?

Buna deneme süresinin sonunda kendiniz karar vermelisiniz ama bence değer.  Yine de 2 hafta sonunda faydalı bulduysanız paraya kıyıp alabilirsiniz. Üyelik satın alırken de yıllık almanızı tavsiye etmem bir aksilik çıkar beğenmezsiniz vs. vs. şeyler olabilir. Aylık en ideali bana göre.

Focus at Will‘i size tüm incelikleri ile anlatmaya çalıştım umarım başarılı olmuşumdur, bir sorunuz vs. varsa yorum kısmından sorabilirsiniz, iyi günler.

 

[Toplam Oy Sayısı: 3 Ortalama Puan: 4.3]