Webmaster

Makale Özgünlüğünü Kontrol Etme

Makale Özgünlüğünü Kontrol Etme _ kapak

  Bir blogu blog yapan şey paylaştığı makalelerdir. Makaleler bir blogun ne kadar kaliteli olduğunu gösterir , blogu üst sıraları çıkarır ve blogun bilgi verme kapasitesini arttırır. Makalelerin özgün olması blogun popülaritesi ve arama motorundaki yeri açısından çok önemlidir. Çalıntı makaleler yayınlayan bir blog Google gözünde ve ziyaretçiler gözünde düşük değerdedir. Yayınladığımız makalelerin özgün olup olmadığını anlamak için makale özgünlüğünü kontrol etmek durumundayız. Bende  ‘Makale Özgünlüğünü Kontrol Etme‘ başlıklı bu makalemde makale özgünlüğünü nasıl kontrol edebileceğimizin yollarını göstereceğim.

Makale Özgünlüğü Kontrol Etme – 1. Yol

makale özgünlüğünü kontrol etme _ google search

  Öncelikle bu yol bana göre en doğal ve doğru sonuç veren yoldur. Ancak biraz uğraşırsınız. Bu yolda , makalemizin özgün olup olmadığını anlamak için teker teker cümlelerini Google’da aratacağız. Eğer başka bir siteyle , sitemizdeki makalenin çakışan cümlesi varsa makalemiz ne yazık ki özgün değildir. Ancak tek tek her cümleyi taramak zordur dediğim gibi , onun için 2.yolda , 1.yolun sistem haline getirilmişi mevcut.


Makale Özgünlüğünü Kontrol Etme – 2.Yol

makale özgünlüğünü kontrol etme _ notes

  Öncelikle buraya tıklayarak bu siteye gidelim. Daha sonra , makalemizi kopyalayıp kutucuğa yapıştıralım. Daha sonra ‘Check for Plagiarism‘ butonuna tıklayalım. Daha sonra cümle cümle özgün olan ve olmayan yerleri bize sunacaktır. Dilerseniz .pdf formatında bir raporu da indirebilirsiniz. Sistemin mantığı 1.yolun mantığı gibi diye biliyorum. Çünkü cümle cümle taratıyor arama motorlarında.

  Makalenin özgün olmasının önemine makalemin başında değinmiştim. Bu 2 yöntem ile makalemizin özgünlüğünü kontrol edebiliriz. Faydası dokunmasını dileyerek iyi günler diliyorum , sizin de bildiğiniz başka bir yol veya site varsa yorum kısmına belirtin , herkes faydalansın.

   Bir önceki makalem ‘Etkili Domain Seçme Tavsiyeleri‘ makalesinde , alacağımız domaini nasıl etkili seçebileceğimizden bahsettim , faydası dokunabilir , bakmanızda fayda var.

İlginizi Çekebilir :  Kaliteli Site Hızı Ölçme Siteleri
[Toplam Oy Sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]