Lol En Iyi 10 Botlane Ikilisi
Oyun

LoL En İyi 10 Botlane İkilisi

League of Legends’ta iletişim ve koordinasyonun en önemli olduğu koridorlardan biri alt koridor yani Botlane’dir. Bir destek ve bir nişancının yer aldığı bu koridorda iki rolün de seçimleri çok önemlidir. Desteğe hangi şampiyon alınmış, nişancı şampiyona uyumlu mu, birlikte koordine olabilirler mi ? Bu soruların hepsi seçimlerde önemlidir. Bende sizlere ‘LoL’deki En İyi 10 Botlane İkilisi‘ başlıklı makalemi yazmaya karar verdim.

LoL’deki En İyi 10 Botlane İkilisi

1) Lucian- Braum

Meta istediği kadar değişsin, oyuna istediğiniz kadar güncelleme gelsin, değişmeyen tek şey Lucian-Braum koridorunun gücüdür. Bu iki dostumuzun pasifleri birleşince ortaya bir güç patlaması çıkıyor. Braum, rakip bir şampiyon üzerinde pasifini bırakıyor, Lucian ise bir yetenek kullanıp otomatik saldırı yaptığında Braum’un pasifi iki yük birden dolduruyor. Ayrıca bu iki arkadaşımızın ultileri de birbiriyle çok uyumlu.

2-) Zyra – Ashe

2 şampiyon da oyun başında yüksek dürtme potansiyeline sahip, ama asıl olay 6’dan sonra. Ashe’in ve Zyra’nın ultisi gelince skor çıkarmak çocuk oyuncağı haline geliyor. Ashe U + Zyra E + Zyra U kombosuyla kırılgan bir hedefe odaklanırsanız rahatça skor çıkaracaksınız.

3) Alistar – Kalista

Bu iki şampiyon da koridor aşamasında çok güçlü ama özellikle takım savaşlarında Kalista ultisi ile 5 kişinin içine giren Alistar çok büyük bir etken haline geliyor.

4) Thresh – Kalista

Yine ikiside koridor safhasında çok güçlü, bu ikilinin olayı Kalista’nın W pasifini rahat bir şekilde tetikleyebilmesi, iki şampiyon da menzilli olduğundan bu çok rahat oluyor.

5) Zyra – Jhin

İkiside yüksek hasar ve dürtme potansiyeline sahip, ayrıca Zyra E yeteneği ile birini yakaladığında Jhin üstüne W ile yakalarsa skor çıkarmak çok kolay hale geliyor, özellikle 6. seviyelerden sonra.

İlginizi Çekebilir :  Oynadığım Online Oyunlar

6) Bard – Vayne

Vayne’in oyunun geç safhasında ne kadar korkutucu bir tehlike olduğundan bahsetmeye gerek yok, ancak eğer karşınıza Bard- Vayne ikilisi gelirse, duvarlardan uzak durmaya bakın, çünkü birisi bile sizi duvarla sersemlettiğinde ölmeniz an meselesi.

7) Varus – Zyra

İkiside çok yüksek hasar ve dürtme gücüne sahip. Ama özellikle 6. seviyeden sonra Varus U + Zyra E + Zyra U kombosu ile kırılgan bir hedefe focuslanıp skor çıkarmak çok kolay.

8) Alistar – Jhin

En iyi alt koridor kompozisyonları makalemizde sona yaklaşıyoruz. Alistar W Q kombosu ile bir hedefe odaklanıp, Jhin de üstüne W ile karşılık verirse skor çıkarmak an meselesi, hele birde ormancınızın geldiğini düşünürseniz.

9) Leona – Varus

Leona League of Legends’taki en fazla kitle kontrole sahip şampiyonlardan birisi, bu ikili 6. seviyeye ulaşınca onlara pek yaklaşmayın zira sizi ultileri ile yok edebilirler, ayrıca Leona’nın E ve Q yeteneklerini de unutmamak gerek.

10) Leona – Ashe

Yine ikiside sersemletme gücüne sahip bir ikilimiz var. Makalemi bu ikiliyle bitirmek istedim. Yine bu ikili 6. seviyeye ulaşınca kırılgan bir hedefe odaklanıp rahatça skor çıkarabilirsiniz.

En İyi Alt Koridor İkilileri‘ makalemde dikkatinizi çeken bir nokta varsa oda neredeyse her kompozisyonda bir kitle kontrol etkisinin olmasıdır. Çünkü bu metada artık birini yok etmek istiyorsanız biraz kitle kontrole ihtiyacınız var, özellikle ormancıların da yardımıyla bu çok rahat hale gelebiliyor. Makale hakkında yorumlarınızı bekliyorum, iyi günler dilerim.

 

[Toplam Oy Sayısı: 1 Ortalama Puan: 5]