Para Kazanalım

Para Kazanalım #1 : Makale Yazarak Para Kazanma

makale-yazarak-para-kazanma

  Hepinize selamlar , öncelikle ‘Para Kazanalım‘ adlı blog serime başladığımı belirtmekten büyük bir sevinç duyarım , bu seride adından da anlayacağınız üzre para kazanma olanaklarından her makalede ayrı ayrı konu olmak üzere bahsedeceğim , ancak normal olarak değil , internet üzerinden para kazanmaya değineceğiz. ‘Makale Yazarak Para Kazanma‘ konulu , serimin ilk makalesinde , internette makale yazarak nasıl para kazanabileceğimizi anlatacağım , iyi okumalar diliyorum.

Makale Yazarak Para Kazanmak

  Öncelikle şundan bahsedeyim , makale yazarak para kazanma benim en çok çıkar sağladığım ve yarı profesyonel olarak yaptığım bir işlerden biri. Makale sektöründe geçen seneden beri birçok forumda , grupta hizmet sağlamaktayım ve bolca referansım mevcut. Makale yazmaya nasıl başlayabilirim ? , diye soracak olursanız öncelikle makalenizi satacağınız bir grup , forum vb. yerlere üye olun (Bu tarz yerleri konu sonunda vereceğim) . Üye olduktan sonra satış konunuzu açın ve hangi kategorilerde yazdığınızdan , hangi fiyat ile yazdığınızdan ve iş-teslim politikanızdan bahsedin. Satış konunuzda etkili ilan resimleri kullanmanız satış konusunda büyük katkı sağlayacaktır. Daha sonrasında ise hemen satış konunuzu açıp satışa başlamanız zaman alacaktır. Ben gelen ilk müşterime makale satarak  referans edinip işleri öyle büyütmüştüm , ancak daha kolay referans kazanmak isterseniz ilk birkaç kişiye ücretsiz olarak makale sağlamayı deneyin (referans amaçlı) , daha sonrasında ise referans yorumlarını gören müşteriler sizden satın almaya başlayacaklardır.

  Makale Yazarak Para Kazanma 1

  Makale işini yaparken yazınızın %100 özgün olmasına dikkat etmeniz gerekiyor , copy-paste olarak sağladığınız kazancı ben kendi açımdan uygun görmüyorum şahsen , sattığınız kişiye bir faydası olmuyor , ha copy-paste olarak hizmet sağlayanlar yok mu ? Var. Ancak onlar ayrı bir konuda satış yapıyorlar , benim bu makalede bahsettiğim makale işi , özgün olarak sağlanan makale hizmeti. Ancak copy-paste olarak da makale sağlayabilirsiniz , tabii konunuzda belirtmeniz şartıyla.

İlginizi Çekebilir :  Kullanışlı Güzel Grafik Tasarım Programları

  Makale yazarak para kazanmak kısacası böyle arkadaşlar , fiyatlandırmaya gelecek olursak taban fiyat olarak 100 kelime – 1 TL’nin altına düşmemenizi tavsiye ediyorum ,100 kelime – 1 liranın altında satılan makaleler piyasayı büyük ölçüde zora sokmaktadır. Genel fiyatları bakacak olursak 100 kelime – 1/2,5 TL arasındadır. Ayrıca tavsiye olarak forumlarda makale sattıktan sonra müşterinizden size ticaret puanı vermesini isteyin , bu sonraki satışlarınıza fayda sağlayacaktır.

Makale Yazarak Para Kazanma 2

Makale Satabileceğiniz Seçkin Webmaster Forumları

  • Wm Aracı – Tanınan webmaster forumlarından , üye olmak için davetiyeye ihtiyacınız yok , üye kaydını yollayıp onayınızı bekleyin.
  • R10 – En çok üye olunmak istenen webmaster forumlarından birisi , davetiye ile üye oluyorsunuz, davetiye de kolay bulunmuyor
  • Webmaster Sitesi – TC kimlik numaranız ile kısa sürede üye olabilirsiniz , eskiden üyelikler davetiye ileydi , bir ara kalktı , şimdi de normal üye olunuyor olması lazım ancak net bir bilgim yok.
  • İyinet – Yine seçkin webmaster forumlarından , üyelik davetiye ile diye biliyorum , bir göz atmanızda fayda var.

 

Makale Satabileceğiniz Diğer Siteler

  • İyi Makale – Makale satım yeri , satışlarınızda komisyon alıyorlar diye biliyorum , daha önce hiç kullanmadım.
  • Bionluk – Sadece makale değil , birçok hizmet satışının yapıldığı bir site , kullanmadım ama güzel bir sistem.

  Umarım makale yazarak para kazanma konusunda size yardımcı olmuşumdur , sorunuz varsa yorum kısımlarına mutlaka bekliyorum. Bir önceki makalem ‘WordPress Admin Paneli Logosunu Değiştirme‘ makalesinde , WordPress ile ilgili kişiselleştirme yapabileceğiniz bir durumdan bahsettim.

 

[Toplam Oy Sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]