Para Kazanalım

Para Kazanalım #3 : Domain Satarak Para Kazanma

domain-satarak-para-kazanma

İnternetten para kazanma‘ konusunda en karlı yatırımlardan biri de domain satarak para kazanmadır. Para kazanalım serimin 3. makalesi olan bu makalemde, domain satarak nasıl para kazanabileceğinizden, domainlerinizi nerede satabileceğinizden ve işin ufak çaplı püf noktalarından bahsedeceğim, keyifli okumalar diliyorum.

Domain Satarak Para Kazanma

Domain Satarak Nasıl Para Kazanılır ?

domain satarak para kazanma - para

Makalemin başında da bahsettiğim gibi bu bir yatırım işi, eğer güzel bir domain(Alan adı) kaydederseniz o alan adını kaydettiğinizden çok daha yüksek fiyatlara satabilir ve bu yatırımınızdan kar edebilirsiniz, ancak sırf saçmasapan bir yatırım yapmak için de önünüze gelen domaini alıp satmaya gerek yok. Sadece güzel olan domainleri alın ve yatırım yapın.

Hangi Domainler Güzeldir ?

Keyword ve jenerik domainler ki özellikle jenerik domainler, gerçekten alıcısı çok olan ve çok satılan domainlerdir.Keyword ve Jenerik Domain Nedir‘ başlıklı makalemde detaylıca bahsetmiştim. Ayrıca etkili domain seçmek için  ‘Etkili Domain Seçme Taktikleri‘ başlıklı makaleme bakabilirsiniz. Jenerik olan domainleri alırsanız dediğim gibi gideri vardır. Keyword domainler de aynı şekildedir. Çok kaliteli premium nitelikte bir domaini kaydederken diğer popüler uzantılarının dolu olup olmadığını kontrol edin, eğer domaininiz çok kaliteli ise, onları da alın.


Domainlerimi Nerede Satabilirim ?

R10 – Webmaster forumlarından biri

Wm Aracı – Webmaster forumlarından biri

  İyinet – Webmaster forumlarından biri

  Webmaster Sitesi – Webmaster forumlarından biri

  YT Para – Youtube ve Webmaster forumu

Ayrıca çeşitli Facebook grupları ve sadece domain satımı için kurulmuş siteler mevcuttur, oralarda da satabilirsiniz. Veya kayıt ettiğiniz firmada satışa çıkarma özelliği varsa satışa çıkarabilirsiniz, veya açık arttırmaya da çıkarabilirsiniz, size kalmış. Domain satarak para kazanma hakkında sorunuz varsa bekliyor ve iyi günler diliyorum.

İlginizi Çekebilir :  Wordpress Yazı İçinde Reklam Gösterme

Bir önceki blog makalem ‘WordPress Yazı İçinde Reklam Gösterme‘ makalesinde WordPress tabanlı sitelerde makale içinde nasıl reklam gösterilebileceğinden bahsettim.

[Toplam Oy Sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]