Webmaster

Reddit Nedir ? Bilgi Dolu Sosyal Platform

reddit-com-nedir

  Hepinize selamlar , artık 2 günde 1 olarak makale yazmaya sürekli devam edeceğim , sizlere faydalı içerikler üretmek için inanın çok çabalıyorum. Bugünkü makalemde , sitelerimizin hızlı index almasını , ziyaretçi sayısının artmasını sağlayan imleme sitelerinin en popülerlerinden biri olan Reddit.com sitesinden bahsedeceğim. ‘Reddit Nedir?‘ sorusunu kafanızdan silecek bir makale olması için detaylarıyla sizi fazla sıkmadan anlatacağım, keyifli okumalar diliyorum.

Reddit Nedir ?

Reddit Nedir_redditmini

  Reddit Nedir sorusuna cevap olarak başlayayım, Reddit.com , bahsettiğim gibi bir sosyal imleme sitesidir. Sosyal imleme sitesi nedir diyecek olursanız eğer , bu sitelerin ana sayfa ve alt sayfaları, her yeni bağlantı gönderildiğinde güncellendiği için sürekli güncel kalıyor, bizde yeni yazdığımız bir makaleyi yazı olarak yahut link olarak bu sitelere gönderirsek, hem yazımızın daha hızlı index almasını sağlıyoruz, hem de ana sayfası sürekli güncel olan siteden link alıyoruz.(Önerilen Makale: Hızlı İndex Alma Yöntemleri)

  Daha bu sitelerden internet ortamında çok mevcut. Reddit, bunların en popüler olanlarından biridir. Reddit Nedir sorusuna cevap bulduysanız, sosyal imleme siteleri konusuna tekrar dönmek istiyorum, Türkçe sosyal imleme siteleri kullanmanız çok fayda sağlayacaktır. Kaan Gülten’in kaleme aldığı ‘Uzmanından Seo’ kitabının 10.baskısında da yazdığı gibi, imleme sitelerinin Türkçe olanını kullanmak daha çok fayda sağlar. Ancak yabancı sosyal imleme sitelerinin kaliteli olanlarını kullanırsak (Reddit gibi), o da ekstra fayda sağlayacaktır.

reddit nedir _reddituyelik


  Reddit.com linkine tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.Doğru bilgilerinizi girdikten sonra üyeliğinizi tamamlayın ve yazılarınızı göndermeye başlayın. Yazılarınızı dilerseniz link olarak, dilerseniz ise düz yazı olarak gönderme şansınız var, dilediğinizi seçebilirsiniz. Ancak yazınıza en uygun kategoriyi seçmenizde fayda var, böylelikle yazınız veya linkiniz, Reddit’in ilgili kategorisinde görünecektir. Her yeni yazı yayınladığınızda bunu yaparsanız gerçekten faydasını görürsünüz, benim de en aktif kullandığım sitelerden biridir.

İlginizi Çekebilir :  En Ucuz .com Domain Alabileceğiniz Firmalar

 Editörün Seçimi:  Filezilla Kullanımı başlıklı makalemi okuyarak popüler ftp programı Filezilla’nın kullanımını kolayca öğrenebilirsiniz, sitenizin yönetimi için şarttır.

Neden Türkçe İmleme Siteleri ?

  Yukarıda da bahsettiğim gibi Türkçe imleme siteleri biraz daha yarar sağlıyor. Neden ? Diye soracaksanız, diyelim ki siz yabancı bir imleme sitesine bağlantı gönderdiniz, başlığınız Türkçe olacağından yabancılar tarafından pek tıklanmayacaktır, buda size ziyaretçi olarak yansımayacaktır. Ancak bunu dedim diye Reddit gibi yabancı ancak kaliteli imleme sitelerini kullanmaktan çekinmeyin, bu sitelerin ana sayfası sürekli güncellendiğinden ve PageRank değeri yüksek olduğundan yine fayda sağlayacaktır.(PageRank değeri ne kadar fayda sağlar tartışılır)

  Fakat Türkçe bir imleme sitesine yazı gönderdiğinizde yazınızın başlığı Türkçe olduğundan, ilgisi olan kişiler tarafından tıklanacaktır ve bu size ziyaretçi olarak dönecektir. Yine Türk imleme sitelerinin de ana sayfaları, alt sayfaları sürekli güncel kalmaktadır. Umarım makale faydalı olmuştur, bildiklerimi aktarmaya çalıştım, sorunuz varsa yorum kısmına lütfen belirtin, hepinize iyi günler diliyorum. Bu arada yakında Türkçe imleme sitelerini de paylaşmayı düşünüyorum. Bugün ‘Reddit Nedir’ başlığı altında en popüler imleme sitelerinden birine değindik.

  Bir önceki makalem ‘cPanel Kısa Yoldan Panele ve Webmail’e Erişme‘ makalesinde, cPanel kullanan arkadaşların bir kısmının bildiği, bir kısmının bilmediği pratik bir noktaya değindim, bakabilirsiniz. Umarım kafanızdaki Reddit Nedir sorusuna cevap bulmuşsunuzdur.

[Toplam Oy Sayısı: 1 Ortalama Puan: 5]