SEO

SEO Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler : En Önemli 6 Madde

SEO Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Sitenizin türü ister blog olsun, ister kurumsal site olsun, ister e-ticaret sitesi olsun, internet dünyasında hizmetlerinizi, içeriklerinizi organik olarak pazarlamak için SEO’ya muhtaçsınız. Zaten ben blogumda sizlere kendinizi SEO konusunda geliştirmeniz için faydalı makaleler sunmaya çalışıyorum.

SEO Firmaları

Benim sunduğum makalaler ile kendinizi geliştirebileceğiniz gibi, eğer uğraşmak istemiyorsanız bütçesi dahilinde sırtınızı bir SEO firmasına yaslayabilirsiniz. Burada da ayrı sorunlar ortaya çıkıyor. İnternette birçok SEO firması var.

Peki biz bunların arasından en iyisini, en kalitelisini nasıl bulacağız ?

Yanlış SEO firması seçmenin bize birçok zararı olacağından, sizlere en iyi firmayı seçmeniz için birkaç püf nokta sunacağım.

SEO Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

– Firmanın referanslarını incelemelisiniz.
– Çalıştığı bir sitenin sahibi ile birebir konuşmanız çok faydalı olabilir.
– SEO firmasıyla kontakta geçerek süreç hakkında detaylı bilgi almalısınız.
– Firma hakkındaki şikayetleri sikayetvar.com gibi sitelerden incelemelisiniz.
– Firmanın özellikle kendi sektörünüzdeki referansları var mı yok mu buna da dikkat etmelisiniz.
– Son olarak fiyat, bütçenize uyuyor mu uymuyor mu diye kontrol edebilirsiniz.

Bu ve bunun gibi kriterleri göz önünde bulundurarak kendinize çalışacağınız güzel bir SEO firması seçebilirsiniz.

Moradam – SEO

Sizlere güzel bir SEO firmasını da tanıtmak isterim. Sektördeki birçok referans ve yılların verdiği tecrübeyle kaliteli bir hizmet veren Moradam, sektördeki diğer SEO firmalarından ayrılıyor.


Neden Moradam ?

– Yönetilebilir SEO Analiz paneli. Çalışmaya yaptığınız kelimelere % ile backlink dağıtımını kendiniz yapabilirsiniz, çalışmanız buna göre şekillenir. Örneğin backlinklerin %10’u A kelimesine gitsin, %90’ı B kelimesine verilsin gibisinden.
– Günlük olarak sınırsız kelime takip özelliği. Sitenizle ilgili olan tüm kelimelerin sırasını günlük olarak takip edebilir, gidişatınızı yorumlayabilirsiniz. Sistem ilk olarak sizin otomatik 100 kelimenizi bulur ve tarar, ayrıca rakiplerinizin de 100 kelimesini tarar. Böylelikle rakiplerinizi de takip edebilirsiniz.
– 1 ayda ilk sayfa, 2 ayda ilk sayfa gibi asılsız garantiler yok, ama emin olun sektör baronu olma garantisi var ! Moradam, çalışma yaptırılacak her sektöre göre ayrı bir çalışma süreci ve çalışma zamanı belirler. Her sektör için 1 ayda ilk sayfa diye ortalıkta gezen SEO’culara itibar etmemelisiniz. Çünkü her sektör için uygulanması gereken çalışma prensibi ve gereken zaman farklıdır, Moradam bunu bilir ve çalışmaları buna göre şekillendirir.
– Moradam sektördeki en büyük backlink datalarından birine sahiptir. Birçok SEO firması aylık 30 50 backlink kadar verebilirken Moradam 750 backlinke kadar çıkabilir. Tabii her sektör için değil, gereken sektörler için uygulanır. Datadaki sitelerin birçoğu kendilerine ait sitelerdir.
– Sizlere SEO firması seçerken nelere dikkat edilmeli kısmında referansların öneminden bahsetmiştim, Moradam’ın referanslarını incelediğinizde çok sağlam siteler ve sonuçlar göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir :  Dijital Girişimlerin Başarı Kaynağı: SEO!

Moradam ve Diğer Firmalar

  • Diğer firmaların çoğu hatta neredeyse hepsi size hizmetlerini denemeniz için ücretsiz deneme sürümü sunmaz, ancak Moradam 1 aylık bir deneme sürümü sunmaktadır ki gayet yeterli bir süredir.
  • Diğer SEO firmalarından daha büyük bir backlink datasına sahiptir.
  • Moradam’da çalışmanızı kendiniz yönetebilir, istediğiniz kelimeye ağırlık verebilirsiniz, sadece size özel panelinize girip kelime yüzdesini değiştirmeniz yeterli. Ancak diğer firmalarda böyle bir durum söz konusu bile değildir.
  • Kelime sıralarınızı günlük olarak takip edebilir, hangi kelime yükselmiş, hangi kelimenin sırası düşmüş görebilirsiniz, ilerlemenizi kendiniz gözleyebilirsiniz yani.

Moradam Fiyatları

Moradam kesinlikle müşterilerinden uçuk fiyatlar talep etmez, her bütçeye uygun fiyatlar ile müşterisini düşünür.

Eğer sizde isterseniz Moradam kalitesini 1 ay ücretsiz deneyebilir, kaliteyi yaşabilirsiniz. Yalnız uyaralım, bir deneyen bir daha bırakamıyor.

Deneme sürenizden sonra 100 liradan başlayan fiyatlarla Moradam ayrıcalığını yaşamaya devam edebilirsiniz.

Sizde Moradam hizmetini denemek istiyorsanız https://www.moradam.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Not : Tanıtım amacı içermektedir. Tanıtılan firma ile çalışılmamıştır.

[Toplam Oy Sayısı: 6 Ortalama Puan: 3]