Webmaster

Siteleriniz için Sosyal Medyanın Önemi

Siteleriniz icin Sosyal Medyanin Onemi

  Sosyal medyalar internet ortamında kullanım oranları hızla artan sitelerdir ve siteleriniz için de büyük önem teşkil etmektedir. Bende ‘Siteleriniz için Sosyal Medyanın Önemi’ başlıklı bu makalemde siteler için sosyal medyanın önemi konusuna değinmek istedim, keyifli okumalar diliyorum.

Siteleriniz için Sosyal Medyanın Önemi

1) Yüksek Kitlelere Erişim

  Sosyal medya hesaplarınızın beğeni ve takipçi sayılarını arttırdığınızda sitenizdeki herhangi bir önemli gelişmeden veya makaleden onları haberdar edebilirsiniz. Buda size ekstra ziyaretçi olarak geri dönecektir. O nedenle bu hesapların beğeni ve takipçi sayısını olabildiğince yüksek tutmaya özen gösterelim.

2) Marka Bilinirliği

  1. maddenin sonucunda doğan bir madde diyebilirim. Yüksek beğeni ve takipçi sayısına ulaştığınızda sitenizi bilen kişilerin sayısı artacak ve buda marka bilinirliği dediğimiz kavramın oluşmasını sağlayacaktır. Sitenize sosyal medyadan biri girdiğinde ve içerik hoşuna gittiğinde, daha sonra tekrar sitenizi gördüğünüzde aa ben bu siteye girmiştim deyip tekrar girecektir.

3) Alexa ve Diğer Analiz Araçlarına Artı

  Sosyal medya hesaplarınızdan sitenize giren kullanıcı sayısı arttığında, doğal olarak ziyaretçi sayınız da artacaktır. Buda yine doğal olarak Alexa gibi sistemlerde sıranızın düşmesine ve Google Analytics gibi analiz sistemlerinde ek ziyaretçi ile karşılaşmanızı sağlar.

4) Hızlı İndex

  Birkaç ay önce hızlı indexlenme ile ilgili bir makale paylaşmıştım, orada zaten sosyal medya kullanımını göreceksiniz. Yeni yazınızın linkini sosyal medya hesaplarınızda paylaştığınızda yazınız daha hızlı index alacaktır.

Çeşitliliğin Önemi

  Lütfen sosyal medya denince aklınıza sadece Facebook ve Twitter gelmesin. Siteniz için kullandığınız sosyal medya hesaplarınızı arttırın, çeşitlilik sağlayın. Örneğin ben sitem için Facebook,Twitter,Linkedin,Google+,Reddit,Pinterest sosyal medyalarını kullanmaktayım, ne kadar çeşitlilik, o kadar fazla kitleye erişim.
  ‘Siteleriniz için Sosyal Medyanın Önemi‘ başlıklı makalemi beğendiyseniz yorum yapmayı ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın. Yine herhangi bir sorunuz olursa yorum kısmından sorabilirsiniz.
[Toplam Oy Sayısı: 4 Ortalama Puan: 3]
İlginizi Çekebilir :  Etkili Başlık Seçme Tavsiyeleri