SEO

Sitenizi Tanıtabileceğiniz Kaliteli Forumlar – Kaliteli 10 Forum

En Kaliteli Site Tanitim Forumlari

Bir internet sitesinin açıldıktan sonraki ilk site dışı seo adımı tanıtım yazılarıdır. Çünkü açıldıktan hemen sonra %100 keyword oranlı backlinkler satın almak siteyi spama sokabileceğinden, internet sitesi sahipleri doğal olarak daha az keyword oranlı ve sitenin web dünyasına duyurulması için tanıtım yazılarını tercih ederler. Tanıtım yazılarını bloglardan, wikilerden, sözlüklerden alabileceğiniz gibi ücretsiz olarak site tanıtımına imkan sağlayan forumlardan da alabilirsiniz. Ancak gidip her foruma üye olup sitenizin tanıtımını eklemek çok iyi olmayabilir çünkü bazı forumlar ‘çöp’ niteliğindedir. Bende kaliteli site tanıtım forumları konulu bu makalemde sizlere sitenizi tanıtabileceğiniz kaliteli forumları sıralayacağım.

Ayrıca tanıtım yazısı ile ilgili diğer kaynaklarım da şunlardır, işinize yarayabilir.

 #  Kaliteli Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalıdır ? 

 #  Tanıtım Yazısı için Doğru Site Seçimi

Sitenizi Tanıtabileceğiniz Kaliteli Forumlar

1) WmAracı

En Kaliteli Site Tanitim Forumlari - Wm Araci

En Kaliteli Site Tanitim Forumlari – Wm Araci

Türkiye’nin en büyük webmaster forumlarından biri olan Wm Aracı’nda sitenizi tanıtabileceğiniz bir bölüm mevcut. İlgili şablona uyarak sitenizi anlaşılabilir bir şekilde tanıttığınızda faydasını görürsünüz. Çünkü forum haliyle aktif bir kitleye sahip, projenizin sesini güzel ve ilgili bir kitleye duyurabilirsiniz.

Wm Aracı Site Tanıtım Bölümü

2) R10

En Kaliteli Site Tanitim Forumlari - R10

En Kaliteli Site Tanitim Forumlari – R10

Davetiye sistemi ile çalışan ve Türkiye’nin en büyük forumlarından biri olan R10, kaliteli site tanıtım forumları arasında yer alıyor. En aktif ve seçkin bir kitleden oluşan R10’da ilgili bölümde şablona uyarak, anahtar kelimelerinize link çıkışı yaparak sitenizi güzel bir şekilde tanıtabilirsiniz.

R10 Site Tanıtım Bölümü

3) CHIP Forum

En Kaliteli Site Tanitim Forumlari - CHIP

En Kaliteli Site Tanitim Forumlari – CHIP

En büyük teknoloji portallarından biri olan CHIP’ın forum sitesinde ‘Bookmark’ adı altında beğendiğiniz siteleri paylaşabileceğiniz bir forum mevcut. Oradan sitenizin tanıtım yazısını yayınlayıp ilgili kelimelerinize link verebilirsiniz. CHIP de kitlesi ve forumun kalitesi nedeniyle en iyi forum tanıtım siteleri arasında yerini almış.

CHIP Forum Site Tanıtım Bölümü

4) Open Cart TR Forum

En Kaliteli Site Tanitim Forumlari - Open Cart TR Forum

En Kaliteli Site Tanitim Forumlari – Open Cart TR Forum

Muhtemelen birçoğunuzun adını belki duymadığı bir forum sitesidir ancak Open Cart ile ilgilenen güzel bir kitlesi mevcuttur sitenin. Sitenin forum kısmının site tanıtım bölümünde sitenizi tanıtabilir, ilgili kelimelerinize link verebilir ve yükselme yaşayabilirsiniz.

Open Cart TR Forum Site Tanıtım Bölümü


5) Donanım Haber Forum

En Kaliteli Site Tanitim Forumlari - Donanim Haber

En Kaliteli Site Tanitim Forumlari – Donanim Haber

Ülkemizin en büyük teknoloji haber sitelerinden olan Donanım Haber, sitesindeki aktif kitleyi forumda da yakalamayı başarmış. Donanım Haber Forum’da neredeyse her kesimden aktif bir kitle mevcut. Ayrı zamanda forumun kalite değeri de yüksek olduğundan, buradan yayınlayacağınız bir tanıtım yazısı sitenize hem kitle, hem de yükselme adına çok şey katacaktır.

İlginizi Çekebilir :  Detaylı Anahtar Kelime Analiz Aracı - KwFinder

Donanım Haber Forum Site Tanıtım Bölümü

6) İyinet Forum

En Kaliteli Site Tanitim Forumlari - Iyinet Forum

En Kaliteli Site Tanitim Forumlari – Iyinet Forum

Eskisi kadar aktif olmasa da yine bilinen webmaster forumlarından biri. Google gözünde de kaliteli bir forumdur, o nedenle burada da tanıtım yazınızı yayımlamanızı ve ilgili anahtar kelimelerinize link vermenizi tavsiye ederim.

İyinet Forum Site Tanıtım Bölümü

7) Donanım Merkezi

Fazla aktif bir kitlesi olduğunu düşünmüyorum diğer forumlar kadar. Ancak yinede kaliteli bir forum sitesi, o nedenle backlink açısından yine en iyi forum tanıtım siteleri arasında olan bu siteyi de es geçmemenizi tavsiye ederim.

Donanım Merkezi Site Tanıtım Bölümü

8) Webmaster Sitesi

En Kaliteli Site Tanitim Forumlari - Webmaster Sitesi

En Kaliteli Site Tanitim Forumlari – Webmaster Sitesi

Bir zamanlar en aktif webmaster forumlarından biriydi, davetiye sistemiyle çalışıyordu ancak şuanda üyelikler açık, üye olup tanıtım yazınızı ilgili bölüme ekleyebilirsiniz, gerçekten faydasını göreceğinize inanmaktayım çünkü hala daha aktif bir kitlesi mevcut.

Webmaster Sitesi Site Tanıtım Bölümü

9) IRC Forumları

En Kaliteli Site Tanitim Forumlari - IRC Forum

En Kaliteli Site Tanitim Forumlari – IRC Forum

IRC ile ilgili aktif  bir kitleye sahiptir, sizin siteniz bununla ilgili olmasa bile tanıtım yazınızı eklemenizi tavsiye ederim zira sitenin alexa ve diğer değerleri tatmin edici düzeyde. O nedenle en iyi forum tanıtım siteleri arasında listemde bu siteye de yer vermek istedim.

IRC Forumları Site Tanıtım Bölümü

10) Ubuntu TR Forum

Ubuntu ile ilgili seçkin forumlardan olan Ubuntu TR’de de site tanıtım bölümü mevcut. Üye olup güzel bir tanıtımla sitenizi tanıtıp sitenizi güzel bir kitleye duyurabilir ve anahtar kelimenize verdiğiniz linkler ile yükselme yaşayabilirsiniz.

Ubuntu TR Forum Site Tanıtım Bölümü

Forum Tanıtımları için Bazı Tavsiyeler

  • Her forumun ayrı ayrı kuralları vardır. Bazı forumlar site tanıtım bölümler için ayrı şablon ve kurallar veriyor. Örneğin, en fazla şu kadar link ekleyebilirsiniz, şunlardan bahsetmek zorundasınız gibi gibi. O nedenle her foruma tanıtım yapmadan önce detaylıca o bölümün kurallarını inceleyin, ona göre konular açın. Daha sonra tanıtım yazınızın silinme ihtimali olabilir.
  • Bazı forumlarda üye girişi yapmayanlara linkler gösterilmiyor. Bundan dolayı üye olmayan biri sizin tanıtım yazınızı okuduğunda linklerinizi göremiyor. O nedenle forum tanıtım konunuza site adresinizin de bulunduğu logonuzu eklemek mantıklı bir tercih olabilir.
  • Forum tanıtım konularında aşırı linkleme yapmayın. 2-3 anahtar kelimeye link vermek idealdir.
  • Sitenizin adresini yazıp adrese link verirseniz indexsiz url sayınız artar ve bunun doğal bir çalışma olduğu düşünülür. O nedenle buda aklınızda bulunsun. Tanıtım bitince konunun sonuna site adresinizi yazıp, ana sayfanıza link verip yapabilirsiniz bu işlemi.
  • Her forumda aynı tanıtım yazısını kullanmayın, çeşitlilik oluşturun. Atıyorum 20 forumda tanıtım yapacaksanız 4 ayrı tanıtım yazısı hazırlayabilir ve her 5 forumda tanıtım yazınızı değiştirebilirsiniz. Buda aklınızın bir köşesinde bulunsun.

En iyi forum tanıtım siteleri konulu makalem burada bitiyor. Sizin de bildiğiniz güzel tavsiyeler varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.Aynı zamanda bana sorularınız varsa yine yorum kısmından sorabilir, makale hakkındaki düşüncelerinizi de yorum kısmından belirtebilirsiniz. Bana destek için makalemi sosyal medyada paylaşırsanız hem geniş bir kitleye ulaşır, hem de memnun olurum, teşekkürler.

 

[Toplam Oy Sayısı: 16 Ortalama Puan: 4.4]