Webmaster

SSL Sertifikası Kullanmanın Yararları

SSL Sertifikası Kullanmanın Yararları kapak

Günümüz gelişen internet sektöründe bu gelişime bağlı olarak yaratılan dolandırıcılık fırsatları da aynı oranda artıyor. Sitelerde gezinen ziyaretçiler hangi sitelere güvenip güvenmeyeceklerini şaşırıyorlar. Ancak SSL sertifikası kullanan siteler güvenlik açısından bir adım önde oluyor. Bende bu makalede SSL sertifikası kullanmanın yararları ve ne olduğunu size açıklayacağım , keyifli okumalar.

SSL Sertifikası ve Faydası Nedir ?

SSL sertifikasına sahip olan siteler tarayıcılarda yeşil barlı görünen sitelerdir. Adreslerinde , http yazısının yanına security kelimesinin baş harfi olan ‘s’ eklenir ve ‘https’ olarak görünürler. Bu sertifikaya sahip sitelerde özel verileriniz şifreli olarak korunur ve 3. kişilerin eline geçmesi önlenir. Daha çok e-ticaret sitelerindr gördüğümüz bu sertifikalar , web sitesinde güvenli bir şekilde gezinmenize yardımcı olur ve yeşil bar ile ziyaretçiye güven verilmesi sağlanır.


SSL Sertifikası Nereden Alınabilir ?

SSL sertifikası hosting firmalarında genelde ücretli olarak satılıyor. Ancak bazı siteler ücretsiz olarak SSL sertifikası sağlıyor , bunlardan yakında bir makalemde bahsedeceğim. Her ne kadar e-ticaret sitesine sahip olmasanız bile , ücretsiz veren sitelerden blogunuz için bile SSL sertifikası alabilir ve ziyaretçilerinizin gözünde güven oluşturabilirsiniz.

İnternet sitenize bu sebeplerden dolayı SSL sertifikası ekleyebilirsiniz. Bugünlük benden bu kadar , hepinize iyi günler dilerim.

Bir önceki makalem ‘WordPress Yazar Hakkında Eklentisi‘ makalesinde , makalelerinizin sonuna hakkınızda bilginin bulunduğu bir kutucuğu nasıl ekleyebileceğinize değindim.

[Toplam Oy Sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]
İlginizi Çekebilir :  CloudFlare Nedir ? - CloudFlare Kurulumu - CloudFlare Ayarları