SEO

Tanıtım Yazısı için Doğru Site Seçimi

Tanitim Yazisi icin Dogru Site Secimi

 Tanıtım yazıları, site dışı SEO kapsamında, uzun vadede en kullanışlı SEO tekniklerinden bir tanesidir. Çünkü tanıtım yazısı ile aldığınız backlinkler ömür boyudur, ayrıca tanıtım yazısı sitenizin ilgili kitlelere duyurulmasında büyük rol oynar. Tanıtım yazısının kendi içinde en önemli hususlarından biri tanıtım yazısını yayınlatacağınız sitedir. Tanıtım yazısı yayımlatacağınız siteyi seçerken birkaç şeye dikkat etmeniz gerekiyor. ‘Tanıtım Yazısı için Doğru Site Seçimi‘ başlıklı bu makalemde o hususlara tek tek değinmeye çalışacağım.

Tanıtım Yazısı için Doğru Site Seçimi

Sizinle Aynı Kategoride Olan Siteler

Bir sağlık siteniz olduğunu düşünün, bu sağlık siteniz için tanıtım yazısı satın alacaksınız. Eğer başka bir sağlık blogundan tanıtım yazısı alırsanız etkisini kat kat görürsünüz. Çünkü sizinle aynı kategoride yayın yapan kaliteli bir siteden tanıtım yazısı alıyorsunuz, binevi o site sizi öneriyor. Sizinle aynı tarzdaki bir sitenin sizi önermesi çok faydalı olacaktır. Örneğin, Ronaldo’nun yeni çıkan bir futbolcuyu önerdiğini düşünün.

Anahtar Kelimenizde Sizden Yukarıda Olan Siteler

Google Arama Motoru

Tanıtım Yazısı için Doğru Site Seçimi – Google Arama Motoru

Hedeflediğiniz anahtar kelimede sizden üst sırada bulunan sitelerden tanıtım yazısı yahut backlink alırsanız kısa sürede o kelimede yükseliş yaşayabilirsiniz. Ancak bu biraz masraflı olabilmektedir çünkü sizden üstte bulunan siteler genelde kaliteli sitelerdir ve rakiplerine kolay kolay fırsat vermezler.


Herhangi Bir Kategorideki Sağlam Siteler

Eğer kendi kategorisinde otoriter olan bir siteden tanıtım yazısı alırsanız da faydasını görürsünüz. Çünkü analiz değerleri iyi ve kendi kategorisinde otoriter olan bir site sizin sitenizi tavsiye ediyordur.

Anahtar Kelimenizde Size Yakın Sırada Olan Siteler

Anahtar kelimenizde illa sizden üstte bulunan siteden tanıtım yazısı alacağım diye düşünmeyin, sizden altta bulunan bir siteden de alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Dijital Girişimlerin Başarı Kaynağı: SEO!

Alexa – DA – PA Değerleri

Tanıtım Yazısı için Doğru Site Seçimi - Alexa Analizi

Tanıtım Yazısı için Doğru Site Seçimi – Alexa Analizi

Alexa, sitelerin ziyaret edilme sıklığı ve ziyaretçilerin hareketlerine göre siteleri sıraya sokan bir sistemdir ve ne kadar azsa o kadar iyidir. Alexa sıralamanızı düşürmek için bkz : Alexa Sıralama Düşürme Teknikleri. DA (Domain Authority), PA(Page Authority) domain ve sayfa değerlerini ifade eder, bu değerler de ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Çeşitli araçlar ile sorgulayabilirsiniz.

Tanıtım Yazısı için Doğru Site Seçimi‘ makalem hakkında sorularınız ve görüşlerinizi yorum kısmından belirtebilirsiniz. Ayrıca ‘Kaliteli Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalıdır ?’ makalemi okuyarak kaliteli bir tanıtım yazısının nasıl olması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

[Toplam Oy Sayısı: 2 Ortalama Puan: 5]