Samsung Yeni Telefonu Belirdi
Teknoloji

Samsung’un Yeni Telefonu Belirdi

Akıllı telefon piyasası gün geçtikçe kızışmaya devam ediyor. Her gün yeni bir telefon çıkıyor , güncelleniyor , özellikleri veya hataları beliriyor. Bu kızışan piyasada her marka yeni bir telefon çıkararak yeni bir aday ortaya sürmek istiyor.Yeni telefon çıkarma işlemini en sık yapan markalardan olan Samsung , A9 modelinin 2017 serisinin bir kısım özellikleri belirdi. Telefonun zaten 2016 serisi mevcuttu. 2017’de çıkması beklenen yeni telefon Samsung Galaxy A9 (2017) telefonun beliren bazı özellikleri mevcut.

Öncelikle Samsung , telefonda ,  çoğu telefonda kullandığı Super Amoled ekran teknolojisini kullanmış ve cihaza 6 inçlik bir ekran büyüklüğü biçmiş.İşlemciye baktığımızda Snapdragon 652 işlemcisiyle gelmesi beklenen A9(2017)’de , 8 MP ön , 13 MP arka kamera kullanılacak. Ayrıca 3 GB ram ile gelmesi beklenen telefon , 32 gb dahili hafıza ile gelecek ve microSD kart ile 128 gb ek hafızaya sahip olabilirsiniz. Bataryasına baktığımızda, telefon 4000 mAH’lik bir batarya ile satışa sunulacak.

Ben batarya açısından telefonun özelliğini güzel buldum , ekrana baktığımızda ise büyük ekran seven kullanıcılar tercih edebilir. İşlemci açısından gayet güçlü bir işlemcisi ve RAM’i var. Kamera konusunda ideal diyebileceğim bir telefon , hafıza konusunda zaten 128 GB’a kadar microSD desteği olduğu için pek sıkıntı çıkartmayacaktır. Yinede dahili olarak 32 GB az bir değer değil. Bakalım , ilerleyen günlerde telefon satışa sunulunca daha detaylı olarak neymiş ne değilmiş hep birlikte göreceğiz.

Bir önceki makalem ‘Webmasterlar için Google Chrome Eklentileri‘ makalesi , Webmasterlara faydası dokunabilecek Chrome eklentilerini içermektedir.

 

[Toplam Oy Sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]
İlginizi Çekebilir :  Youtube İzlenme ve Abone Sayısı Arttırma