Seo Araçları

Ücretsiz Detaylı Backlink Analiz Aracı – Majestic

Majestic ile Ucretsiz Backlink Analizi

SEO çalışmalarının büyük bir kısmını site dışı seo kavramı oluşturmaktadır. Site dışı seo denince çoğu kişinin aklına bu kavramın büyük bir kısmını oluşturan ‘backlink‘ gelir. Backlink herhangi bir siteden sitenize verilen linktir ve yazı,resim gibi farklı yollar ile verilebilir. Sitenin SEO açısından gelişimini sürdürmesi için düzenli bir backlink artışına ihtiyacı vardır. Aynı zamanda rakip analizi ve sitenizin backlink analizi için güzel bir backlink analiz aracına ihtiyacınız var.

Majestic ile Ücretsiz Backlink Analizi

Ucretsiz Backlink Analizi - Majestic

Ucretsiz Backlink Analizi – Majestic

En ünlü ve kaliteli backlink analiz aracı Ahrefs‘dir. Ancak güzel özellikleri paralı versiyonda olduğundan bu bazılarının canını sıkabilir. O nedenle bende sizler için araştırdım ve size güzel, ücretsiz bir backlink aracı sunmaya karar verdim. Majestic ile sitenizin backlink analizini detaylı bir şekilde yapabilirsiniz.


Ücretsiz backlink analiz denince ilk sıralarda başı çeken sitelerden olan Majestic, bizi basit bir görünümle karşılıyor. Sitenizi sorguladığınızda backlinklerinize dair birçok detaya ulaşıyorsunuz. Kaç backlink almışsınız, hangi tür backlink almışsınız, resim yoluyla, yazı yoluyla kaç backlink almışsınız, bu backlinkleri hangi anchor text üzerinden almışsınız hepsi basit bir görünümle karşınızda oluyor.

Backlink Grafiği

Ucretsiz Backlink Analizi - Backlink Grafiği

En önemli faydalarından biri de backlink grafiği sunması. Bu grafiğe bakarak sitenizin backlinklerinin hangi aralıklarla artıp artmadığını, düzenli mi düzensiz mi olduğunu rahatça görebilirsiniz. Backlink artışının düzenliliği sitenin site dışı seodaki gelişimi için gerçekten çok önemlidir.

Ayrı zamanda rakiplerinizin hangi kelime üzerinden kaç backlink aldığını ve diğer detaylı backlink analizini de Majestic üzerinden yapabilirsiniz. Umarım araç hoşunuza gider, ‘Ücretsiz Detaylı Backlink Analiz Aracı – Majestic‘ başlıklı makalem hakkında sorularınız veya görüşlerinizi yorum kısmından belirtirseniz mutlu olurum.

İlginizi Çekebilir :  Backlink Analizi Yapabileceğiniz Araçlar

  Kesinlikle reklam amacı taşımamaktadır.

[Toplam Oy Sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]