cpanel-kisa-yoldan-panele-ve-webmaile-erisme
Webmaster

cPanel Kısa Yoldan Panele ve Webmail’e Erişme

Birçok internet sitesi sahibi hosting olarak Linux hosting tercih ediyor ve panel olarak da cPanel kullanıyorlar. Windows hosting de Linux hosting kadar güzel bir seçenek , ancak bahsettiğim gibi Linux tercih edip cPanel kullananların sayısı da fazla. ‘cPanel Kısa Yoldan Panele ve Webmail’e Erişme‘ başlıklı bu makalemde , sadece tek url ile panele ve webmaile ulaşmayı anlatacağım.

Anlatımıma başlamadan söyleyeyim , bilen arkadaşlar için çok basit bir makale gibi görünebilir -ki öyle- , ancak lütfen konuyu küçümsemeyelim , yeni başlayan arkadaşlar için faydalı olabilir.

CPanel Kısa Yoldan Panele ve Webmail’e Erişme

 

cPanel Kısa Yoldan Panele Erişme

cPanel Kısa Yoldan Panele ve Webmail'e Erişme_cpanellogo

Normalde hosting firmanızın sitesine girip , hesabınıza giriş yapıp oradan cPanel’e erişebilirsiniz. Ancak tek url ile de panele giriş yapabiliriz. siteadresiniz.com/cpanel adresinden panele giriş yapacağınız sekmeye ulaşabilirsiniz. Kullanıcı adı olarak FTP’ye giriş yaptığımız kullanıcı adını , şifre olarak ise FTP’ye giriş yaptığımız şifreyi kullanacağız. Bu bilgileri hosting firmanızın panelinden değiştirebilirsiniz. Filezilla Kullanımı başlıklı makalemi okuyarak popüler ftp programı Filezilla’nın kullanımını kolayca öğrenebilirsiniz, işinize yarayacak bir programdır.

cPanel Kısa Yoldan Webmail Erişme

cPanel Kısa Yoldan Panele ve Webmail'e Erişme_webmail

Buna da hosting firmanızın paneline giriş yapıp, oradan cPanel’e girerek erişebilirsiniz. Ancak bu işlemler uzun olacağından siteadresiniz.com/webmail adresinden de erişim sağlayabilirsiniz. Bilgilere gelirsek eğer, site adresiniz uzantılı mail adresini girin ve şifre olarak da onun şifresini girin, yine bu bilgileri panelden değiştirebileceğinizi hatırlatayım.

Umarım makale yararlı olmuştur , Webmail’e ve cPanel’e sık sık giren arkadaşlara pratiklik sağlayabilir, hepinize iyi günler dilerim.

Bir önceki makalem ‘Makale Özgünlüğünü Kontrol Etme‘ makalesinde , makale özgünlüğünü nasıl kontrol edebileceğimizden bahsettim , bakmanızda fayda var.

[Toplam Oy Sayısı: 1 Ortalama Puan: 5]
İlginizi Çekebilir :  Siteniz için Hızlı İndex Alma Yöntemleri