netlogo
Webmaster

.net Kampanyaları Neden Erken Bitti ?

  Dün yayınladığım .net kampanyalı firmalar makalesi baya ilgi görmüştü. (Bkz : En Ucuz Kampanyalı .net Sağlayan Firmalar) Makaleyi yayınladığım sıralarda kampanya sanırım devam ediyordu. Ancak aynı gün içinde kampanya çoğu yerde iptal edildi. Kampanya civarında çoğu yerden 11-13 Ekim arasında 3 lira civarına alabileceğimiz .net alan adı uzantısının fiyatları standarda döndü. Birçok kişinin kafasında soru işaretleri oluşmaya başladı , neden kampanyanın iptal edildiğinden dolayı. Çünkü 11-13 Ekim arası devam edileceği bilgisi verilen kampanya neredeyse her yerde iptal edildi. Bende bu makalede sebebini  kısa ve öz bir biçimde anlatmaya çalışacağım.

  Öncelikle şunu bir açıklığa kavuşturalım , kampanyanın erken bitmesinde bayi firmaların hiçbir suçu yok. .net uzantısını 3 lira civarına verip kampanya yapan firmalar ,  Reseller Club firmasının bayiliğinden .net uzantınızı kayıt ediyorlar. Reseller Club bayi firmalar için .net kampanyası başlattı , tabii dolaylı olarak Reseller Club bayisi olan firmalar da .net kampanyası yapıp uzantıyı ucuza verdiler.

resellerclub_logo

Resellerclub Logo

  Ancak asıl problem Reseller Club firmasında. Yani ana firma diyebileceğimiz firmada. Reseller Club , .net uzantısını tekrar eski fiyatına döndürünce bayi hosting firmaları da tekrar eskiye döndürmek zorunda kaldılar. İşin aslı budur , 11-13 Ekim arası denilen kampanya Reseller Club’un bu hamlesinden sonra erken bitirildi.

  Bazılarımızın kafasında soru işareti olduğu için ufak bir bilgilendirme yapmak istedim. Bir önceki makalem ‘En Ucuz Kampanyalı .net Sağlayan Firmalar‘ makalesinde  , kampanya devam ederken kampanyalı .net veren firmaları listelemiştim , merak ediyorsanız bakabilirsiniz , hepinize keyifli günler dilerim.

[Toplam Oy Sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]
İlginizi Çekebilir :  Wordpress Yazıda Kod Gösterme Eklentisi