Webmaster

Webmasterlar İçin Google Chrome Eklentileri

Webmasterlar için Google Chrome eklentileri

Ülkemizde ve dünyada yoğunluk olarak en fazla Chrome tabanlı tarayıcı kullanılıyor. Webmasterların çoğu mozilla tercih etsede hız ve sadelik bakımından Chrome tabanlı tabanlı tarayıcı (Google Chrome,Yandex Browser vb.) kullanan webmasterlar da mevcut. Bildiğiniz üzre Google Chrome’da çeşitli kategorilerde faydalı eklentiler mevcut. Diğer kategorilerde olduğu gibi , Webmasterlar için Google Chrome eklentileri de Chrome tabanlı tarayıcılarda mevcut , ancak hangileri olduğunu bilmeniz gerekli.Bu makalede işinize yarayacak bir kısmına ulaşabilirsiniz.

Webmasterlar için Google Chrome Eklentileri

1) Bitly – Link Kısaltma

bitly_link_kısaltma

Bitly , girdiğiniz sitenin linkini pratik bir şekilde kısaltmanızı sağlıyor. Webmasterlar , makalelerini sosyal ortamlarda paylaşırken genellikle linki kısaltırlar. Bu nedenle bu eklenti eklenti listenizde mutlaka bulunmalı.

Bitly Eklentisi Kurulum Linki

2) LightShot – Ekran Görüntüsü Alma

light_shot

Girdiğiniz sayfada bir resmi mi kırpmak istiyorsunuz. Bunun için Paint veya Photoshop ile uğraşmayın.LightShot tek tık ile istediğiniz kısmı görüntü olarak almanıza olanak sağlıyor. Bu eklentide ekran görüntüsü almak için kullanacağınız pratik eklentilerden.

LightShot Eklentisi Kurulum Linki

3) Google Publisher Toolbar – Adsense Kazanç Görüntüleme

google_adsense

Webmasterların biraz da olsa emeğinin kazancını almak için kullandığı kaliteli reklam firması Adsense’den kazancınızı tek tıkla öğrenebiliyorsunuz. Günlük , haftalık ve aylık olarak tek tıkla kazancınızı gösteriyor ve kazancınızı merak ettiğinizde siteye girmekle uğraşmanıza gerek kalmıyor.

Google Publisher Toolbar Eklentisi Kurulum Linki

4) Alexa Traffic Rank – Alexa Sıralaması Görüntüleme

alexa

Siteleri dünya ve ülke olarak sıralamaya sokan Alexa sisteminin sunduğu eklentidir. Tek tıkla o an girdiğiniz web sayfasının Alexa sıralamasını ülke ve dünya olarak gösteriyor. Ayrıca bu eklentiyi kullanıp sitenize girerseniz, sıralamanızın daha hızlı düştüğüne dair söylentiler de mevcut. O kısmı ayrıca araştırabilirsiniz.

Alexa Traffic Rank Eklentisi Kurulum Linki


İlginizi Çekebilir :  Wordpress Admin Paneli Logosunu Değiştirme

5) Csscan – Css Hata Görüntüleme ve İnceleme

css

Csscan eklentisi tek tıkla o an bulunduğunuz sayfanın Css incelemesini yapıyor ve karşılaştığı hataları size gösteriyor. Girdiğiniz web sayfasının hatalarını veya Css incelemesini merak ettiğinizde, tek tıkla başvurabileceğiniz bir eklenti.

Csscan Eklentisi Kurulum Linki

6) Shareaholic for Google Chrome – Tek Tıkla Sosyal Ağlarda Paylaşım

social_media

Bu eklenti girdiğiniz siteyi tek tıkla bir sürü sosyal ağda paylaşıyor. Bu sosyal ağların sayısı 100’den fazla. O nedenle reklam veya pazarlama için gayet ideal ve pratik bir eklenti.

Shareaholic for Google Chrome Eklentisi Kurulum Linki

7) Resolution Test – Diğer Çözünürlüklerde Görüntüleme

resolution

Resolution Test eklentisi sitenizi tek tıkla diğer çözünürlüklerde görüntülemenizi sağlıyor. Telefonum mobilde nasıl görünüyor , açayım telefonumdan bakayım demenize gerek kalmadan tek tık ile diğer çözünürlüklerde girdiğiniz siteyi görüyorsunuz.

Resoluiton Test Eklentisi Kurulum Linki

 Yazar Öneriyor:  WordPress şifre sıfırlama adlı makaleyi okuyarak unuttuğunuz WordPress şifresini nasıl sıfırlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

8) Webmaster Sitebox – İhtiyacınız Olan Siteler Bir Arada

box

Webmaster Sitebox eklentisi webmasterlara yardımcı olacak siteleri bir arada topluyor ve kalabalığa son veriyor. Bu eklentiler içinde ihtiyacınız olabilecek Adsense , Adwords ve daha birçok site mevcut.

Webmaster Sitebox Eklentisi Kurulum Linki

Bu makalemizde Webmasterlar için Google Chrome eklentileri listesini sıraladık. Umarım bu eklentiler işlerinizi pratik hale getirmekte sizlere yardımcı olur. Bir önceki makalem ‘Paypal Türkiye’ye Geri Dönüyor‘ makalesinde Paypal’ın tekrar Türkiye’ye geri döneceği hakkında detaylardan bahsedilmektedir. Ayrıca WordPress Galeri Eklentisi makaleme bir göz atmanızı da tavsiye ederim.

[Toplam Oy Sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]