Webmaster

Webmasterlar İçin Ücretsiz Resim Siteleri

Webmasterlar icin Ucretsiz Resim Siteleri

İnternet sitesi sahipleri gün içinde farklı konulardan birçok makale yayınlıyor. Hem makalenin güzel görünmesi açısından , hem de SEO ile uyumluluk açısından (Önerilen Yazı : ‘Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?‘) makalelerinde bolca resim kullanmaktan kaçınmıyorlar. Resim kullanmak gerçekten iyi ve güzel bir şey ancak bazı resimlerin  telif hakkı olduğundan onları istediğiniz gibi alıp kullanamıyorsunuz, hangi resmin telif hakkı olup olmadığını bilmek de biraz araştırma istiyor. O nedenle bende sizlerle ‘Ücretsiz Resim Siteleri‘ konulu makalemi paylaşmaya karar verdim. Alttaki listede ücretsiz resim sitelerini görebilir ve bu sitelerden makaleleriniz için dilediğiniz gibi resim kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Resim Siteleri

1) Pixabay

Ücretsiz Resim Siteleri _ pixabay

Kendi sitem için de kullandığım bir ücretsiz resim sitesi. Kendi sitesinde yazan bilgiye göre bünyesinde 750.000’den fazla ücretsiz resim barınıyor. Gerçekten kaliteli çözünürlüklerde güzel resimler sunuyor. Ayrıca bildiğim kadarıyla ücretli olan resim bölümü de var sanırım , onların üstü çizgiyle kaplı oluyor. Arattığınız resimleri üstüne tıklayarak indirebilirsiniz , size tavsiyem aramalarınızı İngilizce dilinde yaparsanız daha verimli sonuçlar ile karşılaşırsınız. Ancak yine Türkçe arama yaparak istediğiniz sonucu bulma imkanınız var. Siteye aşağıda vermiş olduğum linkten gidebilirsiniz.

Pixabay – pixabay.com


2) Free İmages

Ücretsiz Resim Siteleri _ trfreeimages

  Adının hakkını vererek bize güzel ücretsiz resimler sunan bir internet sitesi. Bünyesinde hem ücretli , hem de ücretsiz resimler barınıyor. Ücretli resim sekmesine Premium kısmından ulaşabilirsiniz. Bu sitede de tıpkı Pixabay’da olduğu gibi yüksek kalitede güzel resimler sunuyor.  Sitenin her ne kadar Türkiye için versiyonu da olsa ben yine Pixabay’da olduğu gibi aramanızı İngilizce olarak yapmanızı tavsiye ediyorum. Ancak Türkçe olarak yaptığınızda da yine olumlu sonuç alırsınız.

Free İmages – tr.freeimages.com

3) UnSplash

Ücretsiz Resim Siteleri _ unsplash

  Diğer 2 ücretsiz resim sitesi gibi ağır tasarımı yoktur , aksine gayet basit ve sade bir tasarımı olan UnSplash sitesi , aradığınız resimleri kolayca bulmanıza olanak sağlıyor. Sitede birçok resmi kolayca bulabilirsiniz , ancak bunda Türkçe seçeneği yok , aramalarınızı sadece İngilizce olarak yapın. Bu sitede de kaliteli ve yüksek çözünürlükte resimleri bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Kaliteli Blog için Altın Tavsiyeler

UnSplash – unsplash.com

  Bu makalemde sizlere faydalı bir kaynak olması ve telif hakkı açısından başınızın ağrımaması açısından, aralarında kendi kullandıklarımın da olduğu 3 güzel ücretsiz resim sitesini paylaştım. Sizde bu sitelerden ücretsiz resim elde edebilir ve makalelerinizi süsleyebilirsiniz.

  Bir önceki makalem ‘SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?‘ makalesinde , 2 yıldır bulunduğum makale sektöründen, kitaplardan vs. edindiğim makale yazma bilgilerini derledim. Makalelerinizin arama motorlarında daha önde çıkmasını istiyorsanız göz atabilirsiniz.

[Toplam Oy Sayısı: 1 Ortalama Puan: 5]