Wordpress

WordPress Hızlandırma İçin : Lazy Load Eklentisi

Wordpress Yazar Hakkında Eklentisi kapak

Platformu ne olursa olsun sitelerin hızlı açılması çok önemlidir . Hızlı açılan bir site ziyaretçinin hoşuna gider , sitede daha fazla gezinmesine yol açar. Hatta Google bile SEO açısından hızlı açılan sitelere önem vermekte , ve onları daha çok sevmektedir. Buda arama sonuçlarında site sahibine olumlu olarak dönmektedir. WordPress’te site hız optimizasyonu için birçok eklenti mevcuttur. W3 Total Cache , WP Super Cache vb. büyük eklentiler. Bu eklentilerin yanında sadece belirli bir amaç için oluşturulmuş hız eklentileri mevcuttur. Bunlardan biri de ‘Lazy Load Eklentisi

Lazy Load Eklentisi Nedir ? 

Lazy Load Eklentisi‘ WordPress tabanlı siteler için sunulmuş bir hız optimizasyon eklentisi. Tam olarak optimizasyon eklentisi olduğunu söyleyemem ama sonucunda sitenizin açılışını hızlandırıyor ve sitenizde daha hızlı gezinmenizi sağlıyor. Aşağıdan eklentinin çalışma mantığını öğrenebilirsiniz.

wp_optimizasyon

Eklentinin Çalışma Mantığı Nedir ?

Eklenti bahsettiğim gibi ziyaretçilerinizin sitenizde daha hızlı gezinmesini sağlıyor , peki bunu nasıl yapıyor ? Eklenti sitenize giren kullanıcıya, sadece gördüğü yerin yüklenmesini sağlıyor. Örneğin, yazının altındaki resimleri görmüyorsa o anlık o resmi yüklemiyor, aşağı inince yüklüyor. Buda sitenizin hızlanması konusunda katkı sağlıyor.


Eklentiyi Nereden İndirebilirim ? 

Eklentiyi indirmek için link veremeyeceğim çünkü birçok Lazy Load adında eklenti mevcut. Eklentiler > Yeni Ekle > ‘Lazy Load’ aramasını yapınız. Daha sonra +70.000 kurulumlu ‘Lazy Load Eklentisi‘ ni sitenize kurabilirsiniz. Kurduktan sonra sadece etkinleştirmeniz yeterli , herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok.

 Yazar Öneriyor:  WordPress şifre sıfırlama adlı makaleyi okuyarak unuttuğunuz WordPress şifresini nasıl sıfırlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

wp_man

WordPress Hızlandırma konusunda faydası dokunacak eklentilerden diye düşünüyorum. Sonraki paylaşımlarımda hızlandırma ve optimizasyon konusunda birçok hususa daha değineceğim , hepinize iyi günler.

İlginizi Çekebilir :  Para Kazanalım #3 : Domain Satarak Para Kazanma

Bir önceki yazım ‘Alexa Sıralama Düşürme Teknikleri‘ makalesinde , son zamanlarda önemi iyice artan Alexa sıralamasını düşürmek için püf noktalar verdim , bakmanızı tavsiye ederim. Ayrıca WordPress Galeri Eklentisi makaleme bir göz atmanızı da tavsiye ederim.

[Toplam Oy Sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]