Wordpress

WordPress için Responsive Paylaşım Butonları Eklentisi

Wordpress Responsive Sosyal Paylasim Butonlari

Merhaba arkadaşlar, WordPress üzerinde bildiğiniz gibi binlerce eklenti mevcut. Neredeyse yarısından fazlası çöp olan bu eklentilerden işimize yarayacak olanları bulmamız zor olabilir, bende bu nedenle ara ara kendim de kullanmakta olduğum ve faydalı gördüğüm eklentileri sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Sosyal medya bildiğiniz gibi bir sitenin en önemli desteklerinden biri, paylaştığınız yazıyı sosyal mecralarınıza göndermek hem hit artışı hem de marka bilinirliği açısından fayda sağlayacağı gibi, hızlı indexlenme gibi konularda da fayda sağlayacaktır. Bende ‘WordPress için Responsive Paylaşım Butonları Eklentisi‘ başlıklı bu makalemde WordPress için responsive sosyal paylaşım butonlarının güzel bir eklentisini sunacağım sizlere. Böylelikle sosyal medya desteğinizi de paylaşımlarınızın artmasıyla arttıracaksınız.

WordPress için Sosyal Medya Paylaşım Butonları Eklentisi

Eklenti Sayfasi - Masshare

Eklenti Sayfasi – Masshare

Eklentimizin adı MashShare arkadaşlar. Eklentiyi kurmak için WordPress panelimize geliyoruz, Eklentiler > Yeni Ekle > Arama Bölümü ”MashShare” aramasını yapıyoruz ve gerekli yönergeler ile eklentimizi kuruyoruz. Eklentiyi kurduğunuzda eklentinin premium versiyonunun tanıtımı gelebilir, geçiniz. Eklentiyi kurduktan sonra panelde ayrı bir menüsü belirecek. O sekmeden ayarlarını yapabilirsiniz.

Eklenti Menusu - Masshare

Eklenti Menusu – Masshare

Eklentinin ayarlar kısmı için fazlasıyla özenilmiş ve birçok çeşitli ayarı bu sekmeden yapabiliyorsunuz. General sekmesinde genel ayarları, Networks sekmesinde hesap ayarlarınızı (Ücretsiz versiyonda sadece Twitter ve Facebook mevcut) yapabilirsiniz. Görünüm ayarlarını Visual sekmesinden yapabilirsiniz, renk değiştirme, kenarlık rengi değiştirme gibi çeşitli kişiselleştirmeler yapabilirsiniz. Position kısmından butonların nerede görüneceğini, sayfalarda mı, makalelerde mi, makalede görünecekse altında mı üstünde mi görünecek ? Bu tarz tüm pozisyon konumdurlandırmalarını yapmanız mümkün.

 Yazar Öneriyor:  WordPress şifre sıfırlama adlı makaleyi okuyarak unuttuğunuz WordPress şifresini nasıl sıfırlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Short Url kısmı için gerekli ayarlamaları yaparsanız, kullanıcılar örneğin Facebook paylaş butonuna bastığı zaman kısaltılmış linki paylaşıyor. Bunu da çeşitli API ayarlarıyla yapabilirsiniz. Kısaltılmış linkler hem kısa ve öz olmasını, hem de daha derli toplu görünmesini sağlar paylaşımın.

İlginizi Çekebilir :  Wordpress SSL Kurulumundan Sonra Yapılacaklar

Ayrı zamanda eklentinin abone olma butonu ekleme özelliği de mevcut, o kısmı pek kurcalamadım ancak anladığıma göre ya varsayılan bir sistemden ayar yapıyorsunuz yada kendi abone olma linkinizi ekleyebilirsiniz o butona. İsterseniz devre dışı da bırakabilirsiniz tabii ki.

WordPress için Responsive Paylaşım Butonları Eklentisi‘ nin en sevdiğim noktası responsive yani çözünürlük ve cihazlara duyarlı olması. Mobilde vs. kesinlikle tam uyumluluk sağlıyor, deneyebilirsiniz. Ayrı zamanda ‘Share’ gibi yazıları label ayarlarından Türkçeleştirebiliyorsunuz. Bu tarz güzel yanları da mevcut. Ayrı zamanda (Biliyorum ayrı zamandalar bitmiyor 🙂 ) makale paneli altında yazı için sosyal medya paneli de mevcut.

Makale Alti Panel - Masshare

Makale Alti Panel – Masshare

Son olarak bahsedeceğim nokta eklentinin bileşenlerle uyumlu olması ve butonların yanında o makalenin kaç kez paylaşıldığını göstermesi. Bileşenler kısmına girdiğinizde istediğiniz yere (örneğin sidebar) en çok paylaşılan makaleleri ekleyebiliyorsunuz.

WordPress Sosyal Medya Butonları Demosu

Masaüstü Demo

Masaustu Demo

Masaustu Demo

Mobil Demo (Masaüstünden ölçek büyüterek aldım, birebirdir)

Mobil Uyumluluk - Masshare

Mobil Uyumluluk – Masshare

Gerçekten eklenti son derece özelleştirebilir bir kullanım kolaylığı sağlıyor, responsive olması da cabası. Ayrıca benim eklediğim gibi butonların üstüne veya altına çeşitli yazılar ekleyebilirsiniz, bu bölüm HTML desteklemekte.

WordPress için Responsive Paylaşım Butonları Eklentisi‘ başlıklı makalemden benden bu kadar arkadaşlar, eklenti hakkındaki sorularınızı, makale hakkındaki görüşlerinizi yorum kısmına bekler ve hepinize iyi günler dilerim. Ayrıca WordPress Galeri Eklentisi makaleme bir göz atmanızı da tavsiye ederim.

[Toplam Oy Sayısı: 5 Ortalama Puan: 2.8]