Wordpress

WordPress Otomatik Yazı Pingletme

Wordpress Otomatik Yazı Pingletme _kapak

Selamlar arkadaşlar , bugün WordPress platformu kullanan arkadaşlar için oldukça faydalı bir makale yayınlayacağım. Yazı pingletme , yazımızın hızlı index alması ve çabuk tanınması için çok fayda sağlıyor. Manuel olarak çok uzun sürecek bu işlemi WordPress’te otomatik olarak yapma imkanına sahibiz. ‘WordPress Otomatik Yazı Pingletme’ başlıklı makalemin sonunda , WordPress’te yeni yazdığınız bir yazı otomatik olarak ping servislerine gönderilecek. Otomatik yazı pingletme bahsettiğim gibi yazımızın hızlı index alması için olmazsa olmazlardandır. (Önerilen Yazı : Hızlı İndex Alma Taktikleri)

WordPress Otomatik Yazı Pingletme Nasıl Yapılır ?

wp_ping_hkirsan


Öncelikle WordPress admin panelimize bir giriş yapalım. Giriş yaptıktan sonra ‘Ayarlar » Yazma » Servisleri Güncelle’ kısmına geliniz. Servisleri güncelle kısmına ping servislerinin adresini yazmanız  gerekmektedir. Böylelikle yeni bir yazı yayınladığınız zaman WordPress , girmiş olduğunuz ping servislerine yazınızı otomatik olarak gönderecektir.

WordPress Ping Servisleri

Vermiş olduğum sitedeki adresleri ‘Servisle Güncelle’ kısmına eklerseniz faydası olacaktır. Bu liste Natro Blog sitesinden alınmış bir listedir. Tıklayarak ilgili konuya ulaşabilirsiniz , konudaki linkleri servisleri güncelle kısmına ekleyiniz.

Umarım faydası dokunmuştur , yeni yazılarınızın hep hızlı index almasını dileyerek hepinize iyi günler diliyorum.

Bir önceki makalem ‘Etkili Başlık Seçme Tavsiyeleri‘ makalemde , makaleniz için en etkili başlığın nasıl olması gerektiğinden bahsettim.

[Toplam Oy Sayısı: 1 Ortalama Puan: 5]
İlginizi Çekebilir :  Kullanışlı Güzel Grafik Tasarım Programları