Wordpress

WordPress Şifre Sıfırlama – Pratik Yöntem

Wordpress Sifre Sifirlama

İnternet üzerindeki hesaplarımızdaki en büyük sorunlardan biri şifre unutma sorunudur. Zamanla hesap sayımız arttıkça ve farklı farklı şifreler kullandıkça şifremizi unutma sorunuyla baş başa kalabiliyoruz. Hele ki bu sitenizin yönetim sisteminin şifresiyse gerçekten büyük sorunlar teşkil edebiliyor. Dünya’da en çok kullanılan CMS tabanlı sistem WordPress‘te şifre nasıl sıfırlanır ? WordPress şifre sıfırlama konulu makalemde olabildiğince değinmeye çalışacağım.

WordPress Şifre Sıfırlama

Siteniz Normal Bir Sunucudaysa…

Siteniz internet üzerinde bulunan herhangi bir hosting firmasının sunucusundaysa login ekranından ‘şifremi unuttum‘ linkine tıklayabilir ve şifrenizin e mail adresine gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu zaten herkesin bildiği bir yöntemdir, eğer e mail şifrenizi de unuttuysanız veya localhostta deneme amaçlı wordpress kurduysanız 2. yöntemi kullanıyoruz wordpress şifre sıfırlama işlemi için.

LocalHost WordPress Şifre Sıfırlama

 #  Bunu sadece localhost olarak algılamayın arkadaşlar. Eğer ilk yöntemde e-mail adresinizi unuttuysanız bu yöntemi deneyebilirsiniz. 

 #  Localhostta barınan sitelerde niye ilk wordpress şifre sıfırlama yöntemini kullanamıyoruz ? Çünkü internet üzerindeki bir sunucu olmadığından e mail gönderimi yapamıyor.


WordPress Localhost Şifre Sıfırlama

 1   İlk olarak Cpanel‘e giriş yapın.

 2   Veritabanları » phpMyAdmin yolunu izleyin.

 3   Daha sonra sol sütundan WordPress kurulu olan veritabanınızı seçmelisiniz.

 4   Daha sonra _users olan tabloyu seçin.

 5   Daha sonra gireceğiniz sayfada düzenlemek istediğiniz kullanıcıyı bulun ve ‘Düzenle‘ butonuna tıklayın.

 6   Password (user_pass) yazan bölüme e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e kodunu girin ve kaydet butonuna tıklayın.

 7   Şifreniz 123456 olarak değiştirilmiştir.

 8   Şifrenizi tekrar değiştirmek istiyorsanız WordPress admin panelinizden Kullanıcılar » Profiliniz yolunu izleyin. İşlemin 2.yöntemi burada sona eriyor.

WordPress şifre sıfırlama makalesi hakkında görüş veya önerilerinizi yorum kısmına bekler ve hepinize iyi günler dilerim. Makaleyi sosyal medyada paylaşmayı ve yorum bırakmayı unutmayın, saygılar.

İlginizi Çekebilir :  Wordpress Font Değiştirme - Pratik Yöntem

 

 

[Toplam Oy Sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]