Wordpress

WordPress Yazar Hakkında Eklentisi

Wordpress Yazar Hakkında Eklentisi kapak

Mutlaka ziyaret ettiğiniz birkaç blog sitesinde , makalelerin sonunda ‘Yazar Hakkında’ kısmını görmüşsünüzdür. Blog sitelerinin çoğunun WordPress altyapılı olduğunu kabul edersek , bazı WordPress temalarında ‘Yazar Hakkında’ kısmı ototmatik olarak geliyor , bazı temalar ise bu desteği sunmuyor , o nedenle WordPress’te blog yazılarınızın sonunda kendinizle ilgili kısa bir bilginin yer aldığı kutuyu eklemek için birkaç eklenti mevcut. Bugün kendi blogumda da kullanmış olduğum ‘WordPress Yazar Hakkında Eklentisi‘ , ‘Author Bio Box‘ eklentisini tanıtacağım.

WordPress Yazar Hakkında Eklentisi Ne İşe Yarar ?

demoauthorbiobox

Eklenti zaten anlayacağınız üzre makalelerinizin , sayfalarınızın vb. yerlerin sonunda yazar ile ilgili kısa bir bilgi yer almasını sağlıyor. Aynı zamanda Gravatar desteği de mevcut. Kendi zevkinize göre renkleri , kenarlıkları , yazı ve başlık renklerini şekillendirebiliyorsunuz. O nedenle renk uyumluluğu açısından benim hoşuma giden eklentilerden , temanıza göre renkleri ayarlayabiliyorsunuz.

Eklentiyi Nasıl Kurabilirim ? 

Eklentiyi ‘Eklentiler » Yeni Ekle » Author Bio Box‘ aramasını yaparak kolay bir şekilde kurabilirsiniz.

 Yazar Öneriyor:  WordPress şifre sıfırlama adlı makaleyi okuyarak unuttuğunuz WordPress şifresini nasıl sıfırlayacağınızı öğrenebilirsiniz.


Eklenti Ayarlarını Nasıl Yapabilirim ? 

ayargiris

authorbioboxayar

Eklenti ayarlarını yapmak için  ‘Ayarlar » Author Bio Box‘ kısmına girmelisiniz. Girdiğinizde kişisel zevkinize göre renk ayarlarınızı yapabiliyorsunuz. Eğer kutu içinde yer alan biyografik bilgiyi değiştirmek isterseniz başka bir bölüme girmeniz gerekli. Hakkında bölümünün içeriğini değiştirmek isterseniz ‘Kullanıcılar » Profiliniz » Biyografik Bilgi’ bölümündeki bilgiyi değiştirmelisiniz. Eğer kutucukta yer alan profil resmini değiştirmek istiyorsanız , Gravatar profilinizdeki resmi değiştirmeniz gerekmektedir.

Eklenti demosu  yukarıdaki resimde zaten mevcut. Umarım ‘WordPress yazar hakkında eklentisi‘ işinize yaramış ve sitenizde uyumlu durmuştur. Hepinize site işlerinde başarılar ve iyi günler diliyorum.

İlginizi Çekebilir :  Wordpress Yazıda Kod Gösterme Eklentisi

Bir önceki makalem ‘Kaliteli Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalıdır ?‘ makalesinde , sitenizin tanıtılmasında önemli olan tanıtım yazılarının nasıl hazırlanması gerektiğinden bahsettim , bir göz atabilirsiniz. Ayrıca WordPress Galeri Eklentisi makaleme bir göz atmanızı da tavsiye ederim.

[Toplam Oy Sayısı: 2 Ortalama Puan: 2.5]