Wordpress

WordPress Yazı İçinde Benzer Yazıları Gösterme

Wordpress Yazi Icinde Benzer Yazilari Gosterme

Sitenin SEO’suna katkıda bulunmak ve ziyaretçinin sitenizde sayfadan sayfaya gezmesini sağlamak için makale içi link işasını doğru yapmanız gerekmektedir. Doğru yapmayı geçmeyin mutlaka bir yazınızda o yazıya benzer bir yazıya link vermeniz gerekmektedir ziyaretçinin sitenizde dolaşması açısından. Makale içi link işasını doğru yaptığınızda yükselme ihtimaliniz artacaktır ancak bugün bahsedeceğim konu tam olarak o değil. Bugün bahsedeceğim konu başlıktan da anlayacağınız üzre ‘WordPress Yazı İçinde Benzer Yazıları Gösterme’ konusu, bu konuyu uyguladığınızda sitenizdeki ziyaretçilerin hemen çıkma oranı düşecektir. Fazla uzatmadan başlamak istiyorum.

Yazı İçinde Benzer Yazıları Göstermenin Ne Faydası Var ?

Yazı içinde benzer yazılarınızı gösterdiğinizde ziyaretçi ”Aa bu ne ?” diyip o konuyu da merak edip onu da okuyacaktır. Dolayısıyla ziyaretçilerin sitenizden hemen çıkma oranı düşmüş olacaktır. Hemen çıkma oranının düşmesi ziyaretçi bazlı seo için önemli bir unsur olduğundan WordPress Yazı İçinde Benzer Yazıları Gösterme konusunu sitenizde dikkatle uygulamanızı tavsiye ederim.

WordPress Yazı İçinde Benzer Yazıları Gösterme Eklentisi

Wordpress Yazi Icinde Benzer Yazilari Gosterme - Inline Related Posts

WordPress Yazi Icinde Benzer Yazilari Gosterme – Inline Related Posts

Yazı içinde benzer yazıları gösterme eklentimizin adı İnline Related Posts arkadaşlar. Dilerseniz linke tıklayıp indirip ftp üzerinden kurulum yapabilir, dilerseniz WordPress Paneli » Eklentiler » Yeni Ekle » İnline Related Posts aramasını yapıp normal kurulum da yapabilirsiniz. Eklenti kurulumunu yaptığınızda karşınıza premium versiyon ile ilgili özellikler gelecektir, ilginiz çekmezse o adımı geçiniz.


Wordpress Yazi Icinde Benzer Yazilari Gosterme - Premium

WordPress Yazi Icinde Benzer Yazilari Gosterme – Premium

Eklenti Ayarları Nasıl Yapılır ?

WordPress yazı içinde benzer yazıları gösterme eklentisinin ayarlarını yapmak için Ayarlar  » İnline Related Posts yolunu izleyiniz. Daha sonra karşınıza tek sayfadan oluşan basit bir ayar kısmı çıkacaktır.

Style Settings (Görünüm Ayarları)

Wordpress Yazi Icinde Benzer Yazilari Gosterme - Gorunum Ayarlari

WordPress Yazi Icinde Benzer Yazilari Gosterme – Gorunum Ayarlari

Bu sekmeden wordpress yazı içinde benzer yazıları gösterme eklentisinin görünüm ayarlarını yapabilirsiniz. Temalardan dilediğiniz temayı seçebilir (bazıları premium), kutu şablonunun renk ve yazı rengi gibi özelliklerini ayarlayabilir ve ek CSS ayarlarını da bu sekmeden yapabilirsiniz. Ayrıca kutu başlığını da bu bölümden değiştirebiliyorsunuz. Örneğin benimki ”İlginizi Çekebilir:” başlığı.

İlginizi Çekebilir :  Wordpress En İyi 3 Galeri Eklentisi | Premium Niteliğinde

Diğer Ayarlar

Wordpress Yazi Icinde Benzer Yazilari Gosterme - Diger Ayarlar

WordPress Yazi Icinde Benzer Yazilari Gosterme – Diger Ayarlar

Yazı içinde benzer makaleleri gösterme eklentisinde kalan ayarları da resimdeki gibi yapabilirsiniz arkadaşlar.  Kalan bölümlerde benzer yazıların sayfalarda mı yoksa makalelerde mi görüneceği ki bu ayarlara göre sadece makalede görünmesi tanımlı, linklerin nofollow mu dofollow mu verileceği (nofollow her zaman daha garantidir), linklerin yeni sekmede mi yoksa aynı sekmede mi açılacağı (biz yeni sekme dedik), benzer yazıları tanımlarken hangi verilerin kullanılacağı (biz etiketler ve kategorileri seçtik) gibi ayarlar yer almaktadır.

WordPress Yazı İçinde Benzer Yazıları Gösterme‘ konulu makalem size faydalı olduysa bir yorumunuzu eksik etmemenizi ve makaleyi sosyal medyada paylaşmanızı rica ediyorum sizlerden… Ayrıca kafanıza takılan bölümleri de bana yorum kısmından sorabilirsiniz, iyi günler.

[Toplam Oy Sayısı: 2 Ortalama Puan: 5]