Wordpress

WordPress Yazı İçinde Reklam Gösterme

wordpress-yazi-icinde-reklam-gosterme-islemi

  Reklamlar bir internet sitesinin olmazsa olmazı ve en büyük kazanç kaynaklarından biridir. Reklamlar sitenin dolu dolu görünmesini sağlar ve sağladığı kazançlar ile site sahiplerine faydalıdır. Eğer sizin de siteniz varsa ve gerçekten kaliteli bir site olduğunu düşünüyorsanız Google Adsense reklam firmasına başvurabilirsiniz, koşullara uygunsa değerlendirilerek başvuru sonucu size gönderilecektir. Ha eğer AdSense’den onay alamadıysanız ‘Adsense Alternatifleri : Onay Alamayanlar İçin Reklam Firmaları‘ başlıklı makaleme göz atabilirsiniz. ‘WordPress Yazı İçinde Reklam Gösterme‘ konusunda sıkıntı yaşıyorsanız makalenin devamını okuyunuz.

  Bu makalemde onay aldığınız reklam firmasının reklam kodlarını WordPress’e nasıl ekleyeceğinizi anlatacağım. Bir eklenti ile çoğu yere reklam kodlarını ekleyebiliyorsunuz ancak ben daha çok ‘WordPress Yazı İçinde Reklam Gösterme‘ üzerinde duracağım, keyifli okumalar dilerim.

WordPress Yazı İçinde Reklam Gösterme – AdMan Eklentisi

Eklentiyi Nasıl Kuracağım ?

  Öncelikle WordPress panelinize giriş yapın. Ardından ‘Eklentiler » Yeni Ekle » ‘AdMan’ ‘aramasını yapın. Sonrasında bildiğiniz düz eklenti kurulumu yapıyormuş gibi kurulumu yapın ve eklentiyi etkinleştirin.

Eklenti Ayarları

wordpress-adman-eklentisi-ayarları


  Eklenti ayarlarını yapmak için ekstra bir şeye gerek yok, daha doğrusu eklentinin ayarı yok. Reklam kodlarını eklentinin ayarlar sekmesinden ekleyeceğiz. Bunun için Ayarlar » AdMan yolunu izliyoruz.

  Daha sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir sekme çıkıyor. Buradaki 4 sekmenin her birine ayrı ayrı reklam kodlarını ekleyebilirsiniz. İlk sekmedeki yere kodunuzu eklerseniz reklamınız ana sayfada, ilk yazınızın hemen öncesinde görünecektir. 2. sekmedeki yere kodunuzu eklerseniz reklamınız makale içeriğinden önce görünecektir. 3. sekmede reklamınız makale ortasında görünür. 4. sekmeye kodunuzu eklerseniz reklamınız makaleden sonra görünür.

wordpress-adman-eklentisi-ayarları

Eklenti Ne Fayda Sağlıyor ?

wordpress-adman-eklentisi-faydaları

  Bunu anlatmaya gerek bile yok aslında. Reklamlarınızı nereye yerleştireceğiniz konusunda pratik bir yardım sağlıyor. Bazı temaların panellerinde reklam desteği mevcuttur ancak reklam desteği olmayan temalar için bu AdMan eklentisi  wordpress yazı içinde reklam gösterme konusunda güzel bir eklenti.

İlginizi Çekebilir :  Wordpress için Responsive Paylaşım Butonları Eklentisi

  Eklenti hakkında sorularınız veya yardıma ihtiyacınız olduğu herhangi bir yer varsa yorum kısmından sorabilirsiniz, iyi günler diliyorum.

  Bir önceki blog makalem Yeni Blog Açanlara Tavsiyeler makalesinde yeni blog açanlara birkaç tavsiye verdim, bakabilirsiniz.

 

[Toplam Oy Sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]