Tanıtım

X Ray Cihazlarının Kullanım Alanları Nelerdir ?

X Ray Cihazlarının Kullanım Alanları

Guard Spirit X- ray cihazlarının hayatımıza girmesiyle birlikte yüksek güvenlik önceliği olan yerlerin korunmasını sağlanmaktadır. Çeşitli boyutlardaki bagajların, x ışını gönderimiyle birlikte incelenmesi yoluyla çalışır. Cisimleri kategorize ederek sınıflandırır ve tehlikeli görülenler saptanır.

Bu şekilde bölgeye kesici, delici, patlayıcı maddelerin girmesi önlenir. Tehlikeli bir durumun görülmesi halinde otomatik olarak yetkili yerler bilgilendirilir. İstenmeyen durumları yaşanmadan önce engellememizi sağlar. Cihaz kontrolü, eğitimden geçirilmiş görevliler tarafından yapılmalıdır. Maddeleri ayırt etmedeki bazı teknik bilgilerin doğru işlenebilmesi için eğitimli çalışanlar gereklidir. Özel eğitim alan personeller önlerinde bulunan monitör aracılığıyla gözlem yapmaktadır. Tüm bagajlar sabit x ışını içerisinden geçirilerek detaylıca incelenir.

X Ray Cihazlarının Kullanım Alanları

X-Ray cihazları günümüzde hemen her alanda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Önceleri yalnızca havalimanları ve askeri alanlarda kullanılsa da zaman içerisinde farklı sektörlerde de kullanılmaya başlanmıştır. İş yerleri, alışveriş merkezleri, devlet kurum ve kuruluşları, otogarlar başlıca kullanım alanlarıdır. Kolaylıkla taşınıp saklanabilen kesici, delici ve patlayıcı aletlerin halka açık alanlara girişini engeller. Her cismin farklı bir kimyasal yapısı bulunmaktadır.

Cihazda organik olan ve olmayan maddelerin renkleri ayrı şekilde gösterilir. Bu teknoloji sayesinde farklı eşyalara sarılarak saklanmaya çalışılan zararlı maddeler kolayca tespit edilir. Her bir bagaj birkaç saniye gibi kısa sürelerde incelenerek sahibine teslim edilir. Şüpheli olduğu düşünülen bagajlar daha uzun süreli incelemeye tabii tutulur. Güvenlik görevlileri gerekmesi halinde bagajı açarak bakma yetkisine sahiptir.

Havalimanları, iş yerleri, plazalar gibi sürekli olarak insanların bulunduğu alanlarda güvenliği sağlamak asıl amaçtır. Çeşitli zarar verici eylem girişimlerinin önceden saptanması çoğunluğu korumak için gereklidir. X ray cihazının kullanım alanları çok farklı olabilmektedir.

Bunların hepsinde son güncellemeleri yapılmış ve yüksek çözünürlüklü monitör görüntüleri bulunmaktadır. Renkle ayırma sisteminin yanı sıra cihaz, tehlike içerebilecek maddeleri de kendiliğinden işaretlemektedir. Bu da görevlinin gözünden kaçabilecek cisimlerin saptanmasını kesin bir hale getirmektedir. Gerekmesi halinde el detektörleri tarafından da incelenmesi yapılabilir.

İlginizi Çekebilir :  SEO Danışmanlık Hizmetinde Profesyonel Çözümler

https://guardspirit.com

[Toplam Oy Sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]